داعش: برای خروج از شهر، ضامن بیاورید!

عراق,داعش,موصل

ساکنان شهر موصل عراق اعلام کردند که سازمان تروریستی تکفیری داعش مانع خارج شدن مردم از این شهر می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از پارسینه، روزنامه "الاستقامه" عراق نوشت: ساکنان موصل گفتند هر یک از شهروندان که قصد خروج از این شهر را داشته باشند باید از تروریست‌ها اجازه بگیرند و آن‌ها هم تنها در صورتی اجازه خروج از این شهر را به مردم می‌دهند که ضامنی معرفی کنند که آن ضامن بازگشت مردم را به شهر موصل تضمین کند و تعهد بدهد این افراد به نیروهای نظامی عراق که ضد داعش می‌جنگند و خود را برای آزادسازی موصل آماده می‌کنند، نمی‌پیوندند.

ساکنان موصل افزودند: داعشی‌ها بیم آن دارند که شمار بیشتری از جوانان موصلی از این شهر بگریزند و برای جنگیدن با داعش به نیروهای نظامی و مردمی بپیوندند.

کمیته امنیت و دفاع عراق در استان نینوا پیش از این اعلام کرده بود پنج هزار نفر برای جنگیدن با داعش داوطلب شده‌اند و این افراد در حال حاضر در اردوگاهی نزدیک «بعشیقه» مستقر هستند.

محمد ابراهیم البیاتی - رئیس کمیته امنیتی شورای استانداری نینوا - نیز پیش از این گفته بود بیش از 15 هزار نیروی ویژه عهده‌دار آزادسازی استان نینوا شده‌اند و این افراد برای این کار بسیار خوب آموزش دیده‌اند.

موصل شهری در شمال کشور عراق و مرکز اداری استان نینوا است. موصل سومین شهر بزرگ عراق پس از بصره است.

رود دجله از میان موصل می‌گذرد و پنج پل، دو قسمت شهر را به هم پیوند می‌دهند. این شهر در 396 کیلومتری شمال غربی بغداد قرار دارد.

جمعیت این شهر در سال 2008 بالغ بر یک میلیون و 800 هزار نفر بوده است.

داعش از خرداد ماه گذشته کنترل این شهر را به دست گرفته است.

انتهای پیام

کد N597794