اجمالی/ سرلشکر جعفری:

اقتدار نظامی ایران باعث تغییر رفتار آمریکایی ها در مذاکرات شد

سیاست امنیتی و دفاعی

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: امروز در منطقه دوست و دشمن به پیروزی انقلاب اسلامی اقرار می کنند و این تسلیم شدن آمریکایی در برابر اقتدار نظام جمهوری اسلامی در رفتارهای سیاسی و نظامی و مذاکراتشان معلوم است البته اگر گاهی زیاده روی می کند به خاطر خوی استکباری آنهاست.

به گزارش خبرنگار مهر سردار سرلشکر عزیز جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران امروز ظهر با حضور در همایش طلایه داران اقتصاد مقاومتی و محرومیت زدایی که در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: در سال های اخیر رمز اصلی انقلاب و نقطه برجسته پیشرفت انقلاب اسلامی که بسیجیان و مدافعان انقلاب باید به آن توجه کنند به خوبی جا افتاده که آن توجه به اصول و ارزش های انقلاب و راهی است که رهبری نشان می دهند.

وی در ادامه افزود: رابطه مردم به عنوان امت اسلام با امام امت رابطه دلی و اعتقادی است که پیام 9 دی در پایان فتنه 88 همین بود.

فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به وابستگی مسئولان در هر سطحی گفت: برخی از مسئولان وابستگی شان به مسئول بالاتری بوده و یکسری نیز وابسته به آرای مردم هستند که در این میان نیز یک مشکلی برای کار این مسئولان ایجاد می شود و آن هم فاصله گرفتن از عمل کردن به تکلیف الهی است.

عزیز جعفری افزود: اینکه توجه به مردم باشد خوب است و این وظیفه همه مسئولان و نظام اسلامی است اما مشکل وقتی به وجود می آید که به بخشی از خواسته های مردم توجه می شود که در این میان ایجاد رفاه، امنیت و ایجاد بستری مناسب برای معیشت بخشی از آن خواسته های مردم به شمار می رود که متاسفانه به خاستگاه اصلی مردم یعنی ارزش ها، اصول و باورهای آنها توجهی نداریم.

وی تاکید کرد: باید به خاستگاه مادی و معنوی و اعتقادی مردم به صورت توامان توجه شود و توجه یک سویه و صرفا توجه به نیازهای مادی درست نیست.

فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به بی توجهی برخی به مولفه های اصلی قدرت جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی گفت: امروز دوست و دشمن به اقتدار اجمهوری اسلامی اقرار می کنند و شاهد آن هستند که این اقتدار هر روز در حال گسترش است.

عزیز جعفری با طرح این پرسش که مولفه های اصلی قدرت جمهوری اسلامی چیست اظهار داشت: مولفه های اصلی قدرت جمهوری اسلامی ایران ایستادگی در برابر نظام سلطه، مقاومت و زیر بار حرف زور نرفتن است. این عوامل باعث عزت و اقتدار ما شده است نه ابعاد اقتصادی و یا برخورداری ایران از نفت و انرژی و دیگر مسائل.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره تغییر و تحولات جهانی که در حال انجام است اظهار داشت: تغییر مولفه ها و قطب های قدرت که هم اکنون در حال انجام است ناشی از انقلاب اسلامی بوده که باید آن را به خوبی درک کنیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران با تاکید بر افزایش نقش ایران در این زمینه تصریح کرد: اگر مسئولان به مولفه های اصلی قدرت توجه و تمرکز کنند شرایط بسیار تغییر پیدا می کند و بسیاری از مشکلات ما حل خواهد شد.

عزیز جعفری تاکید کرد: عزت و اقتدار را نباید در بیگانگان دنبال کنیم زیرا مولفه های اصلی قدرت در داخل کشور و به دست خداست.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری پیرامون داشتن نگاه کلان و جامع در مسائل کشور گفت: اگر در تحلیل ها و تصمیم گیری ها همچون تصمیم در مذاکرات هسته ای نگاه جامع و کلان نداشته باشیم دچار اشتباه خواهیم شد.

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: نگاه کلان به ما بصیرت می دهد و باید موقعیت خودمان را با این نگاه کلان بازیابی کنیم و بفهمیم که در چه وضعیتی قرار داریم. وقتی که حضرت آقا می فرمایند باید بفهمیم که در چه وضعیتی هستیم معنایش این است که امکان دارد برخی نخواهند به هر دلیلی توجه کنند و معنای دوم این موضوع نیز تصمیم گیری برای آینده است.

عزیز جعفری تصریح کرد: مبنای تحولات جهانی و منطقه انقلاب اسلامی است و کانون تحولات انقلاب اسلامی ایران اسلامی است و ما قطعا وظایف بزرگتری را در این زمینه بر عهده داریم.

وی ادامه داد: جوهره انقلاب اسلامی ما ایستادگی در برابر نظام سلطه است که باید به آن توجه ویژه داشته باشیم و همچنین نباید در تصمیم گیری ها فقط مسائل مادی را در نظر بگیریم و یا در بعد فشارهای اقتصادی دشمن حرف و نگاهمان مادی باشد.

فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به اقتدار جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان گفت: امروز در منطقه دوست و دشمن به پیروزی انقلاب اسلامی اقرار می کنند و این تسلیم شدن آمریکایی در برابر اقتدار نظام جمهوری اسلامی در رفتارهای سیاسی و نظامی و مذاکراتشان معلوم است البته اگر گاهی زیاده روی می کند به خاطر خوی استکباری آنهاست.

عزیز جعفری با اشاره به سخنان فرمانده معظم کل قوا که فرمودند واقعیت هایی که امروز مشاهده می کنیم نباید واژگون تحلیل شوند، گفت: متاسفانه کسانی هستند که این وقایع را برعکس تحلیل می کنند و برعکس می فهمند.

وی با بیان اینکه برخی فکر می کنند تحولات جهانی باید مقطعی و زمانی انجام شود افزود: انقلاب اسلامی ایران انقلاب و حرکتی تدریجی به سمت ارزش ها و اهداف والای انقلاب اسلامی است که در همین رابطه نیز برخی مخالفان داخلی شعار توقف انقلاب را در دهه دوم سر دادند که گفتند هر روز انقلاب نمی کنند و انقلاب معنی ندارد، نظام اسلامی مستقر کردیم که به مردم برسیم و نباید کاری به غزه، لبنان و فلسطین داشته باشیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه باید بفهمیم که تحولات جهانی که ناشی از انقلاب اسلامی است در زمان کوتاهی انجام نمی شود تصریح کرد: انقلاب اسلامی در مقطعی خاصی اتفاق نمی افتد و مراحلی دارد و بنا به سخنان حضرت آقا ما هم اکنون در مرحله سوم انقلاب هستیم.

عزیز جعفری با اشاره به رشادت ها و فداکاری های مردم در هشت سال دفاع مقدس و با اشاره به سخنان حضرت امام که فرمودند همه جنگ نعمت بود و ما انقلابمان را به سایر کشورها صادر کردیم گفت: امروز موشک های مقاومت از شمال تا جنوب  مناطق اشغالی را پوشش می دهند و این به معنای سقوط این رژیم ناپاک و نامشروع است البته نه اینکه تنها به این موضوع ختم شود ان شاء الله فتح نهایی هم به وقوع خواهد پیوست.