رئیس سازمان اوقاف:

بسیج نیروی پشتیبان کشور است

سازمان اوقاف,بسيج

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: بسیج به عنوان نیروی پشتیبان کشور، موجبات ایجاد یکی از مقتدرترین نیروهای دفاعی دنیا را به وجود آورده و وجود ایمان و اعتقاد خالصانه رمز وحدت این قشر مردمی است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: بسیج به عنوان نیروی پشتیبان کشور، موجبات ایجاد یکی از مقتدرترین نیروهای دفاعی دنیا را به وجود آورده و وجود ایمان و اعتقاد خالصانه رمز وحدت این قشر مردمی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مرکزی، حجت‌الاسلام علی‌ محمدی در همایش بسیج طلاب و روحانیون که در مدرسه حوزوی امام مهدی(عج) برگزار شد، گفت: حضرت امام خمینی(ره) با تبعیت از جد خود بسیج را پایه‌گذاری کردند.

وی تصریح کرد: امام خمینی(ره) دستور تشکیل بسیج را پیش از وقوع جنگ صادر کرد و این مهم نشان می‌دهد که بسیج برای جنگ تشکیل نشده بود.

وی به پایه‌گذاری بسیج دانشجویی و طلاب در دوم آذرماه 1367 اشاره و بیان کرد: این موضوع که آخرین فرمان امام‌ خمینی(ره) در رابطه با بسیج بود به خوبی نشان می‌دهد که ایشان بسیج را به عنوان یک نیروی سازنده در نظر گرفته بودند.

محمدی به نقش سازنده بسیج در هشت سال دفاع مقدس اشاره و عنوان کرد: امام خمینی(ره) به پشتوانه نیروی مردمی بسیج توانست هشت سال مقابل دشمنان ایستادگی و جنگ را به پیروزی منتهی کند.

این مقام مسئول از بی‌کفایتی شاهان ایرانی و از دست دادن خاک ایران در هر مرتبه تهاجم بیگانگان سخن به میان آورد و افزود: با اینکه در زمان دفاع مقدس همه دنیا در قالب حمایت از رژیم بعث به ایران حمله کردند ولی با این وجود به یاری بسیج ذره‌ای از خاک ایران را از دست ندادیم.

وی گریزی به قدرت نظامی ایران زد و اظهار کرد: اگر کشورهای غربی ذره‌ای امید به شکست ایران داشتند لحظه‌ای برای حمله درنگ نمی‌کردند.

محمدی مسئله مهم امروز را جنگ فرهنگی عنوان و اظهار کرد: بنا به سخنان مقام معظم رهبری این جنگ بسیار اهمیت دارد. در صورتی که مردم فرهنگ خود را از دست دهند جان خود را از دست داده‌اند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور به لزوم آگاه کردن مردم در این رابطه تأکید و بیان کرد: دشمن به دنبال سلطه فرهنگی است تا از این طریق به اهداف سودجویانه خود دست یابد.

وی در خصوص ابعاد این جنگ تصریح کرد: در زمان دفاع مقدس همه از بمباران می‌ترسیدند اما در حال حاضر با اینکه دشمن با سلاح ماهواره در خانه‌ها رسوخ کرده ولی کسی احساس خطر نمی‌کند.

محمدی اضافه کرد: باید با روحیه بسیجی خود و نیز وحدت و همدلی مقابل این حمله دشمن بایستیم و از فرهنگ خود دفاع کنیم.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز در این مراسم به مراکز فعال حوزه علمیه در سراسر استان اشاره و گفت: شعاری که 30 سال داده‌ایم امروز تحقق یافته و شاهد وحدت حوزه و دانشگاه هستیم.

وی سه اصل معرفت، اخلاص و بصیرت را لازمه ایمان حقیقی عنوان و اظهار کرد: معرفت دریایی وسیع است که لباس معیار برخورداری از آن نیست و طلاب باید همواره در کسب معرفت تلاش کنند.

وی ادامه داد: اخلاص که در همه کارها باید مد نظر قرار گیرد همان موهبتی است که وجودش به کارهای کوچک برکت و نبودش اثر کارهای هر چند بزرگ را از بین می‌برد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی به انحراف ابن ملجم مرادی اشاره و بیان کرد: بصیرت همواره می‌تواند چراغ مسیر هر انسانی باشد و نداشتن بصیرت کافی نتیجه‌ای جز رفتن به بیراهه را به دنبال نخواهد داشت.

دری نجف‌آبادی تصریح کرد: در صورتی که همه کارها مخلصانه و برای رضای حضرت دوست انجام شود آزادی و دوری از پیروی هوای نفس را در پی خواهد داشت.

وی گریزی به مذاکرات هسته‌ای زد و گفت: دولت، ارتش، سپاه و بسیج باید تلاش کنند که بهترین نتیجه از این مذاکرات حاصل شود و فریب دشمن را نخوریم تا شاهد شکوفا شدن درخت بصیرت در کشورمان باشیم.

انتهای پیام

کد N594404