رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح:

مادامی که جرم وجود دارد باید اقدامات پیشگیرانه ادامه پیدا کند

سیاست داخلی,ایلنا,رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح

باید همه کارکنان نیروهای مسلح بدانند که فرماندهان و سازمان قضایی در مورد ضرب و جرح هیچ اغماضی ندارند.

حجت الاسلام والمسلمین "محمد کاظم بهرامی" در مجمع استانی پیشگیری از وقوع جرم نیروهای مسلح قم ابراز داشت: رهبر معظم انقلاب در سیاست های کلی نظام پیشگیری از وقوع جرم را به عنوان یکی از سیاست ها عنوان کرده اند و خواستار همکاری سایر دستگاه ها در این زمینه با قوه قضاییه شدند.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام بهرامی گفت: هر اندازه که برای کاهش آمار جرایم تلاش کنیم مادامی که جرم وجود دارد باید اقدامات پیشگیرانه ادامه پیدا کند.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در مجمع استانی پیشگیری از وقوع جرم نیروهای مسلح قم بیان داشت: رهبر معظم انقلاب در سیاست های کلی نظام، پیشگیری از وقوع جرم را به عنوان یکی از سیاست ها عنوان کرده اند و خواستار همکاری سایر دستگاه ها در این زمینه با قوه قضاییه شدند.

وی بیان داشت: در پیشگیری از وقوع جرم اولین کاری که باید انجام دهیم آن است که بیندیشیم چرا یک مجرم به فکر انجام جرمی می افتد و اولین مسأله، بحث باورها و انگیزه های ایجاد جرم است.

این مقام قضایی افزود: پیشگیری همان تغییر در باورها، انگیزه ها و احساسات افراد است که بیشتر شامل مسائل فرهنگی و تربیتی می شود و در مورد ضرب و جرح نیز در دین اسلام آیات و روایات بسیاری داریم و از مصادیق بارز ظلم در اسلام ضرب و جرح مردم است.

حجت الاسلام والمسلمین بهرامی گفت: توجه به مسائل حقوقی ایراد ضرب و جرح در نیروهای مسلح از اهمیت بالاتری برخوردار است و در حالی که از اهداف ایجاد حکومت اسلامی رفع ظلم است در مراکز نظامی، انتظامی که هدف آن ها رفع ظلم است نباید ظلمی چون ضرب و جرح صورت گیرد.

وی با بیان اینکه دومین جرم در کشور ضرب و جرح عمدی است افزود: توهین به اشخاص، صدمه عمدی بدنی، تهدید، تخریب و کلاهبرداری به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه در نیروهای مسلح به دلیل گزینش دقیق، آموزش فراگیر و نظارت های مناسب جرایم کمتری نسبت به جامعه وجود دارد گفت: در نیروهای مسلح نیز پیشگیری از وقوع جرم باید با تغییر در باورهای افراد پیگیری شود.

وی گفت: باید همه کارکنان نیروهای مسلح بدانند که فرماندهان و سازمان قضایی در مورد ضرب و جرح هیچ اغماضی ندارند.

بر اساس این گزارش در این مجمع که با حضور فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی استان قم به میزبانی تیپ 83 مستقل امام جعفر صادق(ع) برگزار شد، راهکارهای پیشگیری از جرم، ایراد ضرب و جرح عمدی در نیروهای مسلح مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

کد N594401