ادامه بحران در ایالت میسوری آمریکا/

فرگوسن در انتظار رای هیئت منصفه/درخواست برای حفظ آمادگی‌پلیس در برابر اعتراضات

بین الملل آمریکای شمالی

یک هفته پس از اعلام وضعیت فوق العاده در فرگوسن، اوضاع این شهر در ایالت میسوری آمریکا همچنان ملتهب است و از قرار معلوم فردا دوشنبه هیئت منصفه رای خود در مورد پرونده "مایکل براون" را اعلام می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، با وجود اینکه قرار بود ظرف دیروز و یا امروز رای هیئت منصفه ایالت میسوری در مورد پرونده مایکل براون اعلام شود اما اعلام این رای به روز دوشنبه موکول شده است. 

این وضعیت در حالی است که در روزهای اخیر اغلب مقامات آمریکایی از جمله "اریک هولدر" وزیر دادگستری آمریکا، ضمن درخواست از نیروهای امنیتی برای حفظ آمادگی برای برخورد با اعتراضات احتمالی، از مردم نیز خواسته اند تاخونسردی خود را در این رابطه حفظ کنند. 

شهر فرگوسن در ایالت میسوری از 19 مرداد ماه سال جاری ناآرام شده که دلیل آن کشته شدن یک نوجوان در بخش سنت لوئیس منطقه فرگوسن میسوری بود. عصبانیت مردم میسوری پس از آن افزایش یافت که اعلام شد پلیسی که اقدام به قتل بی دلیل این نوجوان کرده چند روز قبل از وقوع قتل، نشان افتخار دریافت کرده بود. بر اساس این گزارش، دست کم شش بار به سوی "مایکل براون" شلیک شده که در دو مورد به سمت سر وی نشانه گیری شده است.

در ماه های گذشته شدت اعتراضات به حدی رسید که فرماندار میسوری مجبور به کمک گرفتن از گارد ملی آمریکا شد. این اعتراضات تا تاریخ 31 مرداد ادامه داشت و پس از آن جو حاکم بر فرگوسن رفته رفته آرام شد اما با این وجود اعتراضات مردم نسبت به محاکمه نشدن عامل این قتل ادامه دارد.