حکیمی در نطق میان دستور:

همکاری بانک مرکزی با موسسات مالی غیر قانونی/ هم چرخ هسته‌ای و هم چرخ معیشتی از کار افتاده است

سیاست مجلس

نماینده مردم رودبار گفت: آقای روحانی در تبلیغات انتخاباتی خود گفتند هم چرخ هسته ای و هم چرخ معیشتی مردم باید بچرخد اما در یک سال اخیر هر دوی این‌ها از کار افتاده است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی عطاالله حکیمی نماینده مردم رودبار در نطق میان دستور گفت: همه ما می‌دانیم دانش هسته ای در نتیجه زحمات 35 ساله شهدا و حمایت‌های رهبری، مجلس شورای اسلامی، قوه قضاییه و خانواده شهدا از دانشمندان هسته‌ای شکل گرفته است اما در این شرایط شاهد خفقان اطلاعاتی در این زمینه هستیم.

وی افزود: آقای روحانی در تبلیغات انتخاباتی خود گفت هم باید چرخ هسته ای و هم چرخ معیشت مردم بچرخد اما در یک سال اخیر هم چرخ هسته ای نچرخید هم به خاطر رکود فعلی چرخ معیشتی مردم از کار افتاده است.

این نماینده مجلس ادامه داد: آیا کاخ های سفید کرملین، آلمانی‌ها، فرانسوی‌ها و وزرای خارجه امارت و عربستان محرم‌تر از ما هستند که به ما اخباری در این باره نمی‌رسانید؟ شاید بگویید سه تا چهار نفر در مجلس خبر دارند که ما می گوییم آنها یا عصاره ملت نیستند یا از ما بهتران هستند.

حکیمی گفت: مگر می خواهید همراه با دستاوردهای هسته ای موجودیت نظام را هم به دشمن بدهید، مگر نمی دانید بعد از متوقف کردن چرخه هسته ای نوبت به موشک‌های بالستیک و حقوق بشر می‌رسد.

نماینده مردم رودبار ادامه داد: ژنرال‌هایی که با خود آورده اید همه یا جسمی یا اقتصادی بیمار هستند و هر روز برای نظام حاشیه درست می‌کنند.

وی افزود: ژنرال های شما نه تنها در هشت سال جنگ تحمیلی حضور نداشتند بلکه یا در حال تحصیل بودند یا در حال تفریح در خارج از کشور، خبر داریم که برخی ژنرال های دولت پاسپورت دولت های بیگانه دارند ژنرال هایی که خانواده آنها تعصبی به این سرزمین ندارند حق ندارند هرطور که می خواهند در برابر منافع ملت تفاهم کنند.

حکیمی گفت: طرح دوفورتی را آماده کردم که دولت را موظف می کند در اجرای اصل 77 قانون اساسی قبل از صورت گیری هرگونه موافقت نامه و معاهده بین المللی مفاد آن به تصویب مجلس رسیده و پس از معاهده نیز در جلسه غیر علنی به تصویب نمایندگان برسد.

وی گفت: آقای روحانی شما با زیر سوال بردن دولت قبل، پرداخت یارانه را تکدی گری می نامیدید اما در این دولت علاوه بر اینکه این تکدی گری را ادامه دادید مردم را به صف کشیدن در خیابان ها برای چند دانه تخم مرغ تاریخ مصرف گذشته کشاندید تا رنگ صداقت به تن دولت خود بپوشانید.

وی با اشاره به فعالیت قارچ گونه موسسات مالی و اعتباری گفت: موسسات مالی و اعتباری مانند قارچ در کشور رشد کرده اند؛ مثل موسسه فرشتگان در مشهد که دو سال است بدون مجوز پول مردم را می برد و علی رغم تذکرات دائم به بانک مرکزی هم با این موسسات غیر قانونی همکاری دارد.

حکیمی خاطرنشان کرد: عملکرد یک سال و نیم دولت آقای روحانی نشان می دهد وضعیت به مراتب بدتر از گذشته شده است، روضه خوانی بس است. ما روضه‌خوان‌های قهارتر از شما داریم شما روضه ملت را در جمع مجلس و روضه مجلس را در جمع ملت می خوانید که این نهایت بی تدبیری است.