باهنر: با معرفی فرهادی دور خسته‌کننده معرفی وزیر علوم و عدم رأی اعتماد پایان می‌پذیرد

ایسنا نوشت:

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین به نامه اوباما به مقام معظم رهبری و پاسخ معظم له به ایشان اشاره کرد و گفت: خط قرمزهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه حقوق ملت ایران کاملاً مشخص است و تاکنون نیز زیاده خواهی‌های بی‌منطق طرف‌های غربی، آمریکایی و فشار لابی صهیونیستی بر روند مذاکرات هسته‌ای بسیار تأثیرگذار بوده است.

محمدرضا باهنر در نشست اعضای شورای مرکزی و دبیران استانی جامعه اسلامی مهندسین در ابتدا توضیحاتی در خصوص اوضاع تشکیلاتی جام در دوره جدید ارائه و مسئولان تشکیلاتی این تشکل را معرفی کرد و با اشاره به موضوع عدم رأی اعتماد مجلس شورای اسلامی به وزرای معرفی شده از سوی رئیس جمهور برای وزارت علوم گفت: بالاترین معدل رأی مثبتی را که مجلسی به دولت‌ها داده است مربوط به دولت آقای روحانی بوده است و یکی از وزرای ایشان نیز رکورددار رأی اعتماد به وزرا بعد از انقلاب است ، لذا این نشان می‌دهد که مجلس تعامل بسیار خوبی با دولت یازدهم داشته است. اما در خصوص وزارات علوم تاکنون مجلس نتوانسته با دولت آقای روحانی به تفاهم برسد و وزرای پیشنهادی در حدی نبوده‌اند که انتظارات را برآورده سازند اما اکنون با معرفی دکتر فرهای تحلیل من این است که دور خسته‌کننده معرفی وزرای علوم و عدم رأی اعتماد پایان پذیرد و امیدوارم که از این مقطع عبور کنیم و از تفاهمات دولت و مجلس در جهت پیشبرد موضوعات اساسی کشور نظیر اقتصاد مقاومتی و ... بپردازیم.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین همچنین به نامه اوباما به مقام معظم رهبری و پاسخ معظم له به ایشان اشاره کرد و در خصوص مذاکرات جمهوری اسلامی ایران با گروه موسوم به ۱+۵ نیز گفت: خط قرمزهای جمهوری اسلای ایران در حوزه حقوق ملت ایران کاملاً مشخص است و تا کنون نیز زیاده‌خواهی‌های بی منطق طرف‌های غربی و آمریکایی و فشار لابی صهیونیستی بر روند مذاکرات بسیار تأثیرگذار بوده است.

 

45503

کد N592780