دیدار ظریف با وزیر خارجه اتریش

ايران,مذاكرات ايران و گروه 1 5,اتريش,محمدجواد ظريف,مذاكرات وين,مذاكرات هسته‌اي

وزیر خارجه کشورمان صبح روز شنبه با همتای اتریشی خود در وین دیدار کرد.

به گزارش خبرنگار انرژی هسته‌ای خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اعزامی به وین، محمد جواد ظریف و،زیر خارجه کشورمان که به منظور برگزاری آخرین دور مذاکرات در مهلت تعیین شده تا سوم آذر هفته پیش به وین آمده است صبح امروز با سباستین کورتس در محل اقامت خود در هتل کوبورگ دیدار کرد.

اتریش بیش از هشت دور میزبان یکی از مهم ترین مذاکرات سیاسی و بین المللی در یک سال گذشته بوده است.

ایران و 1+5 در ابتدای دور جدید مذاکرات هسته‌ای طی یک سال گذشته بر برگزاری مذاکرات در مقرهای سازمان ملل (وین، ژنو و نیویورک) تاکید و موافقت کردند. مذاکرات هسته‌ای به استثنای دور نهم آن که در مسقط پایتخت عمان برگزار شد در ژنو، نیویورک و وین برگزار شده است.

بر اساس گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا، این احتمال وجود دارد که با توجه به باقی ماندن برخی اختلاف‌ها و موانع بر سر توافق جامع و احتمال تمدید مذاکرات برای مدت زمانی کوتاه برخی کشورها واسطه جلوگیری از شکست مذاکرت و ادامه یافتن آن برای مدت زمانی بعد از مهلت تعیین شده سوم آذر شوند.

یکی از کشورهایی که ظرفیت طرح این مساله و درخواست را از ایران و کشورهای عضو گروه 1+5 دارد اتریش است.

هم چنین عمان و شخص وزیر خارجه این کشور نیز تلاش های زیادی را برای موفقیت مذاکرات هسته ای و دست یافتن دو طرف به یک راه حل نهایی داشته است و این تلاش ها هم اکنون نیز ادامه دارد.

هم چنین پنجمین دور مذاکرات هسته‌ای امروز با دیدار معاونان وزیر خارجه کشورمان با همتای روسی‌شان و پس از آن دیدار معاونان ظریف با معاونان جان کری انجام خواهد شد.

انتهای پیام

کد N591913