باهنر: با معرفی فرهادی، دور باطل معرفی وزیر علوم و رای عدم اعتماد تمام می شود

تسنیم نوشت:

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین درباره عدم رأی اعتماد مجلس به وزرای معرفی شده از سوی رئیس جمهور برای وزارت علوم گفت: تحلیل من این است که دور خسته کننده معرفی وزرای علوم و عدم رأی اعتماد با معرفی فرهادی پایان می‌پذیرد.


محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در نشست اعضای شورای مرکزی و دبیران استانی این تشکل در خصوص مسائل جاری روز به موضوع عدم رأی اعتماد مجلس به وزرای معرفی شده از سوی رئیس جمهور برای وزارت علوم اشاره کرد و گفت: بالاترین معدل رأی مثبتی را که مجلسی به دولت‌ها داده، مربوط به دولت آقای روحانی بوده است و یکی از وزرای وی نیز رکورددار رأی اعتماد به وزرا بعد از انقلاب است.
او ادامه داد: لذا این نشان موضوع نشان‌ می‌دهد که مجلس تعامل بسیار خوبی با دولت یازدهم داشته است. اما در خصوص وزارت علوم تاکنون مجلس نتوانسته با دولت آقای روحانی به تفاهم برسد و وزرای پیشنهادی در حدی نبوده اند که انتظارات را برآورده سازند.
دبیر کل جامعه مهندسین گفت: اکنون با معرفی فرهادی تحلیل من این است که دور خسته کننده معرفی وزرای علوم و عدم رأی اعتماد پایان پذیرد و امیدوارم که از این مقطع عبور کنیم و از تفاهمات دولت و مجلس در جهت پیشبرد موضوعات اساسی کشور نظیر اقتصاد مقاومتی بهره ببریم

باهنر همچنین به نامه اوباما به مقام معظم رهبری و پاسخ معظم له به اوباما اشاره کرد و در خصوص مذاکرات جمهوری اسلامی ایران با گروه موسوم به 1+5 گفت: خط قرمزهای جمهوری اسلای ایران در حوزه حقوق ملت ایران کاملاً مشخص است و تاکنون نیز زیاده خواهی‌های بی منطق طرف‌های غربی و آمریکایی و فشار لابی صهیونیستی بر روند مذاکرات بسیار تأثیرگذار بوده است.


17231

 

کد N591847