رئیس سازمان اوقاف:

همه باید برای ارتقاء فرهنگ وقف در جامعه تلاش کنند

وقف,سازمان اوقاف

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: همانگونه که گذشتگان ما با از خودگذشتگی و وقف اموال خود در راستای اعتلای فرهنگ این مرز و بوم تلاش کردند ما نیز باید در سازمان اوقاف تلاش کنیم تا سنت حسنه وقف، ارزش و جایگاه واقعی خود را در جامعه بیابد.

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: همانگونه که گذشتگان ما با از خودگذشتگی و وقف اموال خود در راستای اعتلای فرهنگ این مرز و بوم تلاش کردند ما نیز باید در سازمان اوقاف تلاش کنیم تا سنت حسنه وقف، ارزش و جایگاه واقعی خود را در جامعه بیابد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی در مراسم اختتامیه همایش معاونان و مدیران کل ستادی و ادارات کل اوقاف استان‌ها، با بیان این‌که «دین الهی با مجاهدت‌های پیامبران الهی و ائمه اطهار علیهم السلام بدست آمده است» اظهار کرد: ما باید قدر این تلاش‌ها را بدانیم و در راستای ترویج دین خدا تلاش کنیم.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های گسترده سازمان اوقاف در ماه محرم بویژه طرح بصیرت عاشورایی از تلاش‌های انجام شده در این خصوص قدردانی کرد.

محمدی، خستگی و توقف در مسیر را دو آفت اصلی در انجام کارهای بزرگ دانست و گفت: نباید در این راه دچار خستگی و توقف شویم بلکه باید با استعانت از خدای متعال تلاش کنیم به نقطه مطلوب که خیلی با آن فاصله داریم برسیم.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: همانگونه که گذشتگان ما با از خودگذشتگی و وقف اموال خود در راستای اعتلای فرهنگ دینی، اسلامی و ملی این مرز و بوم تلاش کردند ما نیز باید در سازمان اوقاف تلاش کنیم تا سنت حسنه وقف ارزش و جایگاه واقعی خود را در جامعه بیابد.

وی در ادامه با اشاره به دوران 35 ساله امامت حضرت سجاد علیه السلام و تلاش ایشان برای تربیت انسان‌ها با زبان دعا و نیایش در دوران سرکوب و خفقان اموی گفت: بنابر این ما نباید در مسیر خدمت به دین خدا دچار غرور و خستگی شویم و نگذاریم جامعه نیز دچار خستگی شود.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: وجود موقوفات گسترده در کشور برای اقامه عزای حضرت سیدالشهدا علیه السلام بیانگر میزان علاقه و محبت مردم ایران اسلامی به اهل بیت پیامبر(ع) بویژه امام حسین علیه السلام است.

وی با تاکید بر این‌که «سازمان اوقاف وظیفه اجرای صحیح و هدفمند موقوفات را دارد» گفت: اجرای موقوفات نباید صرفا به اطعام و روضه‌خوانی ختم شود، بلکه باید زمینه‌ای برای مطرح کردن اهداف و فلسفه قیام امام حسین علیه السلام باشد.

محمدی گفت: طبق هدفگذاری صورت گرفته در سازمان اوقاف، اجرای نیات واقفان در اقامه عزای حضرت سیدالشهداء علیه السلام در سه بخش تعزیه داری، روضه خوانی و اطعام با رویکرد ترویج فرهنگ و معارف عاشورا انجام می‌شود.

وی با بیان این‌که «دشمن از همان زمان شهادت امام حسین(ع) تاکنون همواره در تلاش بوده که یاد و نام آن حضرت را از میان ببرد» گفت: اهل بیت علیه السلام نیز همواره با ترویج یاد و نام حضرت سیدالشهداء علیه السلام و قیام آن حضرت با اقدام دشمن در این زمینه مقابله کرده‌اند.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: ما نیز وظیفه داریم با زنده نگاه داشتن یاد و نام امام حسین علیه السلام، فرهنگ و معارف عاشورا و فلسفه قیام آن حضرت را در جامعه ترویج دهیم.

انتهای پیام

کد N591477