تاثیر نتیجه مذاکرات هسته‌ای ایران بر تصمیمات آتی اوپک

سیاسی

دستیابی به توافق جامع هسته‌ای ایران و قدرت جهانی و وارد شدن دوباره ایران با ظرفیت بالای تولید نفت به بازارهای جهانی بر تصمیمات اوپک تاثیر جدی خواهد گذاشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ‌و به نقل از فایننشیال پست هم اکنون ایران و کشورهای عضو گروه 1+5 در وین، پایتخت اتریش گردهم آمده‌اند تا به یک توافق جامع هسته‌ای تا پیش از ضرب الاجل 24 نوامبر (3 آذر) دست یابند.

هلیما کرافت،‌ رییس یکی از فعالان بازار نفت و رییس اداره تولیدات بازارهای بین‌المللی دراین باره گفت:‌ ورود دوباره ایران با ظرفیت بالای تولیدات نفتی خود به بازار اوپک،‌ بازار نفت را اشباع می‌کند و قیمت صعودی نفت را کاهش خواهد داد.

هلیا کرافت در ادامه افزود:‌ رسیدن به موقع به یک توافق جامع هسته‌ای و برداشته شدن کامل تحریم‌های نفتی ایران می‌تواند تلاش برخی از مقامات اوپک که اخیراً‌ سعی دارند با کاهش تولیدات نفت، قیمت آن را بالا ببرند، را متوقف کند.

بر این اساس مذاکرات هسته‌ای ایران سایه عظیمی بر نشست آتی اوپک که در 27 نوامبر برگزار می‌شود انداخته است؛ هم‌چنین برای اوپک پیش‌بینی امتیازات کاهش تولیدات نفت بدون پی بردن به نتیجه مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5‌ کار بسیار دشواری خواهد بود.

انتهای پیام

کد N590829