زخمی شدن ده‌ها فلسطینی در درگیری با نیروهای رژیم صهیونیستی در قدس و کرانه باختری

رژيم صهيونيستي

به دنبال فراخوان حماس برای برگزاری تظاهرات در مناطق مختلف فلسطین جهت حمایت از مسجد الاقصی جمع زیادی از فلسطینی ها دست به تظاهرات زده و درگیری های شدیدی میان آن ها و نیروهای رژیم صهیونیستی رخ داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران( ایسنا) به نقل از شبکه خبری فلسطین الیوم، ظهر امروز (جمعه) تعداد زیادی از فلسطینی ها در مناطق مختلف قدس و کرانه باختری پس از بجا آوردن نماز جمعه دست به تظاهرات در حمایت از مسجد الاقصی و در اعتراض به اقدامات رژیم صهیونیستی در قدس زدند.

در همین راستا درگیری‌های شدیدی میان جوانان فلسطینی و نیروهای رژیم صهیونیتی در نزدیکی ایست بازرسی قلندیا در شمال قدس رخ داد و نیروهای این رژیم با استفاده از گاز اشک آور و گلوله‌های پلاستیکی و صوتی به تظاهرکنندگان یورش بردند که موجب زخمی شدن ده‌ها فلسطینی شد.

در شهر الرام و شمال بیت لحم واقع در شمال قدس و شهر الخلیل در کرانه باختری نیز درگیری‌های شدیدی میان نیروهای رژیم صهیونیستی و جوانان فلسطینی رخ داد.

همچنین درگیری‌های زیادی میان جوانان فلسطینی و نیروهای رژیم صهیونیستی در منطقه شعفاط رخ داد و ده‌ها دانش‌آموز بر اثر استنشاق گاز اشک آور دچار حالت خفگی شدند.

مسئولان رژیم صهیونیستی به تمامی فلسطینی ها با هر سنی اجازه داده بودند تا امروز در مسجد الاقصی نماز بخوانند.

انتهای پیام

کد N590758