کنایه های آیت الله جنتی به رئیس جمهور/تشکر می کنم از مجلس که به وزرای پبشنهادی علوم رای نداد

ایرنا نوشت:

آیت الله احمد جنتی امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه خداوند با کسی عقد اخوت نبسته است، گفت: وقوع سیل، زلزله و عذاب های الهی ناشی از آثار گناه است.

آیت الله احمد جنتی در خطبه اول نماز عبادی- سیاسی این هفته تهران با تاکید بر لزوم رعایت تقوای الهی، دوری از غضب خداوند گفت: بخشی از گرفتاری های انسان ها به منظور آزمایش و امتحان آنها است.

او با بیان اینکه خداوند انسان ها را از طریق بلایا و نعمت ها نیز آزمایش می کند، گفت: بخشی از این سختی ها نیز به منظور ارتقای جایگاه انسان ها ایجاد می شود و خداوند می خواهد از طریق این سختی ها، مقام افراد را بالا ببرد.

امام جمعه موقت تهران گفت: البته قسمت عمده این گرفتاری ها به دلیل گناه است که خداوند در بسیاری از آیات قرآن نسبت به آنها هشدار داده است.

آیت الله جنتی با بیان اینکه خداوند با کسی عقد اخوت نبسته است، گفت: وقوع سیل، زلزله و عذاب های الهی ناشی از آثار گناه است.

او ادامه داد: وقوع انقلاب اسلامی، تحمل سختی ها و تقدیم کردن شهدا برای برقراری نظام اسلامی بوده است.

امام جمعه موقت تهران گفت: این نظام اسلام را می خواست و امام (ره) و شهدا نیز اسلام و حاکمیت اسلام، حاکمیت عدالت و حاکمیت امنیت را می خواستند.

آیت الله جنتی گفت: این نظام، به تقوی، ادامه راه شهدا، پرهیزگاری، دوری از گناه و ادامه راه امام خمینی (ره) نیاز دارد.

امام جمعه موقت تهران با طرح این سوال که الان وضعیت ما چگونه است؟ گفت: من به شما هشدار می دهم که وضعیت ما مطلوب و رضایت بخش نیست.

امام جمعه موقت تهران در ادامه خطبه های اول خود با بیان اینکه من نگران هستم که خداوند ما را کیفر و عذاب دهد، گفت: وضع رباخواری، رشوه و فساد اداری در میان ما چگونه است؟

آیت الله جنتی با بیان اینکه فتنه و فتنه گر، چیست که امروز در وضعیت فعلی جولان می دهد، گفت: اینها که امتحان خود را پس داده اند و همه فهمیده اند که آنها عمال بیگانه هستند و دیگران نیز برای آنها سوت و کف زدند و آفرین گفتند، آیا سزاوار است که این پست ها دست آنها بیفتد.

او گفت: یک نمونه ای که علنی شد مربوط به وزارت علوم بود که افرادی را برای آن وزارتخانه معرفی کردند.

آیت الله جنتی گفت: من تشکر می کنم از مجلس که استقلال خود را نشان داد، اعتراض کرد و رای نداد، برای اینکه آنها ارتباط به فتنه داشتند.

امام جمعه موقت تهران گفت: چرا اینها را معرفی می کنند، آیا مقام بالایی که اینها را معرفی می کند خودش اینگونه فکر می کند؟ در صورتی که چنین است در فکر خود تجدید نظر کند.

آیت الله جنتی ادامه داد: اگر مشاورانش چنین می گویند، مشاورانش را عوض کند.

نامبرده گفت: در مورد وزارت علوم علنی شد و همه دیدند و شنیدند، اما جاها و پست های دیگر کسانی را که می گذارند، کسی نمی فهمد و صدایش در نمی آید.

او گفت: مهره های فتنه را در جاهای مختلف می چینند. اینها درست نیست و لازم است تا تجدید نظر کنید.

امام جمعه موقت تهران گفت: فکر بسیجی داشته باشید و در دانشگاه ها وزارتخانه ها تفکر بسیجی را حاکم کنید.

او با بیان اینکه افراد افراطی را جذب نکنید، افراد معتدل را جذب کنید، گفت: بچه مسلمان با تفکر بسیجی را طرد نکنید. اینها باید کارها را در دست بگیرند تا فساد و خیانت نکنند.

آیت الله جنتی در ادامه با اشاره به فرمایشات امام راحل گفت: ما وصی امام (ره) هستیم که باید بدان عمل کنیم.

او با بیان اینکه برخی کارهایی را انجام می دهند که درست نیست، گفت: 12 میلیارد نخ سیگار مارلبرو را از شرکتی که متهم به صهیونسیت بودن است، می خرند و می خواهند اینجا به مردم بفروشند.

امام جمعه موقت تهران در پایان خطبه های اول نماز جمعه، آمرزش همگان را از خداوند درخواست کرد.

به گزارش ایسنا خطیب نماز جمعه امروز تهران در خطبه دوم نماز خطاب به دیپلمات‌های ایرانی گفت: مواظب باشید و حواستان باشد که عزتی که خدا داده را حفظ کنید.

 

‌آیت الله احمد جنتی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های سیاسی نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به مذاکرات هسته‌ای خطاب به دیپلمات‌های کشورمان خاطر نشان کرد:‌ آنچه که من درباره مذاکرات می‌توانم بگویم این است که بگویم مواظب باشید و ذلت نپذیرید.

 

او گفت: حواستان جمع باشد که عزتی که خدا داده است حفظ شود و از آمریکا هیچ هراسی نداشته باشید. به خدا توکل کنید و به او وصل شوید و از دشمنان خدا ببرید همانطور که بریده‌اید و مواظب باشید که ارزش هایی که کسب کرده‌اید را از دست ندهید.

 

جنتی با اشاره به تلاش مردم و دولت‌ها برای برطرف کردن مشکلات مسئله هسته‌ای ایران خطاب به دیپلمات‌های ایرانی اظهار کرد: سالهای سال است مردم، ملت و دولت در تلاش هستند که مسئله هسته‌ای را به جایی برسانند و آینده خود را از این موضوع تامین کنند. شما نیز باید پایه این حرفها بایستید و بدانید که اگر بر خدا توکل کنید و از او استعانت کنید، خداوند کمکتان می‌کند و مقام معظم رهبری و مردم نیز پشتیبان‌تان هستند.

 

خطیب موقت جمعه تهران همچنین با اشاره به حضور مردم در راهپیمایی سیزده آبان و همزمانی این روز با عاشورای حسینی اظهار کرد: مردم باز هم یک دهن کجی به آمریکا نشان دادند و به خوبی قدرت و وحدت خود را در معرض نمایش گذاشتند. زیر لوای امام حسین (ع) مردم توانستند به خوبی موضع ضد آمریکایی خود را اعلام نمایند.

 

او در بخشی از صحبت‌های خود به تغییر صورت گرفته در ریاست سازمان صدا وسیما و انتصاب محمد سرافراز به عنوان ریاست سازمان صدا و سیما اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری طی حکمی خواسته‌ها و انتظارات خود را از ریاست جدید سازمان صداو سیما عنوان کردند امیدواریم که ان‌شاء‌الله چنانچه ریاست جدید این سازمان به وظایف خود عمل کنند عمق بیشتری در تبلیغات صدا وسیما به کار گرفته شود و آینده بسیار بهتری داشته باشیم.

 

جنتی همچنین با اشاره به فرارسیدن هفته بسیج با بیان اینکه هر چه درباره بسیج بگوییم کم گفتیم، خاطر نشان کرد:‌ امام خمینی (ره) بسیج را شجره طیبه دانستند که شکوفه های آن بوی حدیث عشق می‌دهد. ایشان فرموده‌اند که بسیج میقات پابرهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامی است و بسیج لشکر مخلص خدا است.

 

امام جمعه موقت تهران گفت: مقام معظم رهبری نیز در مورد بسیج و جایگاه بسیج به بیانات امام خمینی (ره ) اشاره و فرموده‌اند که بسیج فتح الفتوح انقلاب اسلامی است. این سخن بدان معنی است که در دوران انقلاب فتوحات زیادی انجام گرفته است اما بسیج فتح الفتوحات آن بوده است. مقام معظم رهبری همچنین بسیج را پدیده ای عظیم و معجزگون و حقیقتی شبیه افسانه می دانند.

 

جنتی در ادامه صحبت‌های خود با تاکید بر اینکه اگر بگوییم هرچه داریم به برکت وجود بسیج است مبالغه نکرده‌ایم، گفت:‌ بسیج یک تفکر و فرهنگ است و این تفکر و فرهنگ ممکن است همه جا حضور داشته باشد. بسیج پشت پا زدن به دنیا است و بدین معنا است که ما نه به دنبال مقام هستیم و ثروت و قدرت می‌خواهیم بلکه می‌خواهیم برای رضای خود خدمتی خالصانه داشته باشیم.

 

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه تاریخ نشان داده است که بسیج عملکرد خوبی داشته است، اظهار کرد: من از بسیج و سردار نقدی تشکر می کنم چرا که سردار نقدی نقش تعیین کننده‌ای در بوسنی و در بیرون راندن صرب از سرزمین‌های اسلامی داشت و در آنجا سرباز و بسیجی تربیت کرد.

 

او با بیان اینکه امروز تفکر و فرهنگ بسیجی در حال صادر شدن است، گفت:‌ امروز در عراق و سوریه بسیج در حال صادر شدن است و همه فهمیده‌اند که اگر می‌خواهند با دشمنان بجنگند باید بسیج خود را مهیا کنند و جوانان را با تربیتی بسیجی به مقابله با دشمن بفرستند.

 

او با بیان اینکه بسیجیان در میدان جنگ جان، اخلاص و ایمان و ایثارگری خود را به میدان آوردند و با این حربه دشمنان را شکست دادند، گفت:‌ بسیجیان راه جهاد و شهادت را باز کردند؛‌ از حادثه کربلا به بعد در ایثار و جهاد و شهادت بسته شد اما با آمدن انقلاب و امام خمینی (ره ) بسیجیان و نیروهای مخلص دیگر این در و راه بهشت را باز کردند.

 

جنتی در بخش دیگری از خطبه‌های سیاسی نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به وضعیت فلسطین و غزه اظهار کرد: امروز دشمنان فلسطین شرارت‌های خود را بیشتر کرده‌اند و به دنبال اشغال مسجد الاقصی هستند از جمله سیاست‌های شیطانی جدید آنها این است که برای عده‌ای یهودی افراطی در فلسطین خانه‌سازی می‌کنند تا آنها در آنجا ساکن شوند.

 

او گفت: این گروه دیگر نیروی نظامی نیستند و تفنگی در دست ندارند. در آن سرزمین‌ها ساکن می‌شوند و ساکنین مسلمان را بیرون می‌رانند. آنها خانه‌های مسلمانان را خراب می‌کنند.

 

امام جمعه موقت تهران با انتقاد از سیاست‌های مصر در مقابل موضوع فلسطین و گذرگاه رفح اظهار کرد: نمی دانم مصری‌ها چرا آنقدر دیوانگی می‌کنند؛ آنها سالهای سال طعم ذلت حاکمیت آمریکا را چشیده‌اند و سالهای سال حکومت شیطانی آمریکا بلایایی بر سر آنها آورده که تا سالهای سال با آن مواجه هستند. نمی دانم چرا به مسلمانان پشت می‌کنند و به سمت آمریکا روی بر می گردانند.

 

جنتی گفت:‌ همانطور که مقام معظم رهبری نیز فرموده اند باید فلسطینیان را مسلح کرد و چاره‌ای دیگری جز این کار نیست.

 

او همچنین با انتقاد از سیاست ها و مواضع حاکمان کشورهای منطقه نسبت به موضوع فلسطین افزود:‌ اُف بر حاکمان مدعی اسلام که نسبت به وقایع فلسطین بی تفاوت هستند و هیچ گاه حاضر نیستند که با عزیزان فلسطینی همدردی کنند. این حاکمان مشمول حدیث پیامبر (ص) هستند که می‌فرمایند هر کسی که صدای دادخواهی مسلمانان را بشنود و جواب ندهد مسلمان نیست.

 

خطیب موقت جمعه تهران همچنین در بخشی از صحبت‌های خود با اشاره به برگزاری کنگره جهانی افراط و تکفیر و نقد و بررسی چاره‌جویی درباره تکفیر که در قم برگزار شد، اظهار کرد: این کنگره، کنگره ای خوب برای افشاگری و چاره جویی در مورد افراط و تکفیر بود.

 


45231

 

کد N590692