ظریف، اشتون، برنز؛ دور میز وین

سیاست خارجی

این نخستین دور از دیدار سه جانبه محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران با کاترین اشتون مسوول هماهنگ کننده 1+5 و ویلیام برنز، دیپلمات ارشد آمریکایی در این دور از مذاکرات وین است.

در ادامه گفتگوهای هسته ای ایران و اعضای ۱+۵؛ نشست سه جانبه ظریف، اشتون و برنز در هتل کوبورگ وین آغاز شد.

به گزارش ایلنا به نقل از واحد مرکزی خبر، این نخستین دور از دیدار سه جانبه محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران با کاترین اشتون مسوول هماهنگ کننده 1+5 و ویلیام برنز، دیپلمات ارشد آمریکایی در این دور از مذاکرات وین است.

امروز و در آغاز سومین روز مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 در اتریش، نخستین دیدار دو جانبه بین معاونان وزیران امور خارجه ایران و روسیه درر هتل کوبورگ وین برگزار شد.

نشست دوجانبه ایران با روسیه که ساعت 10صبح به وقت محلی در هتل کوبورگ وین آغاز شد، پس از یک ساعت و نیم پایان یافت. در این نشست سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه ایران و سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه حضور داشتند.

همچنین همزمان نشست کارشناسی ایران و گروه کشورهای 1+5 به ریاست حمید بعیدی نژاد آغاز شد که این نشست هم پایان یافت.

در این حال شبکه المیادین گزارش داد: جان کری وزیر خارجه آمریکا امشب برای شرکت در مذاکرات هسته ای ایران به وین سفر می کند.

دهمین دور از مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 از روز سه شنبه با دیدار محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و کاترین اشتون هماهنگ کننده 1+5 در محل نمایندگی دائم ایران در وین آغاز شد. سپس دیدارهای دوجانبه و چندجانبه بین معاونان وزیر خارجه ایران و کشورهای 1+5 در وین برگزار شد.

کد N589652