وزارت امور خارجه آمریکا در واکنش به اظهارات هاموند:

درباره تمدید مذاکرات گفت‌وگو نمی‌کنیم

ايران,انرژي هسته‌يي,مذاكرات ايران و گروه 1 5,آمريكا,انگليس,وين

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا درباره احتمال تمدید مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5، گفت: ما درباره تمدید مذاکرات گفت‌وگو نمی‌کنیم و همچنان امیدواریم تا 24 نوامبر به توافق دست یابیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت خارجه آمریکا، جف راسکی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست روزانه با خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره اظهارات اخیر وزیر خارجه انگلیس مبنی بر عدم خوش‌بینی نسبت به روند مذاکرات، گفت: من نمی‌توانم درباره اظهارات بریتانیا قضاوت کنم اما ما هنوز امیدواریم که بتوانیم تا 24 نوامبر به توافق دست یابیم. ما درباره تمدید صحبت نمی‌کنیم و درباره تمدید مذاکرات بحث نکرده‌ایم. تمرکز ما بر روی 24 نوامبر است.

وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این‌که آیا در اتاق مذاکره درباره تمدید مذاکرات نیز گفت‌وگویی انجام نگرفته است؟ گفت: من نمی‌توانم درباره آن‌چه که در اتاق مذاکره رخ می‌دهد اظهارنظر کنم اما موضع ما این است که بتوانیم تا 24 نوامبر به توافق دست یابیم و موضع ما در این باره تغییر پیدا نکرده است.

وی افزود: اکنون تیم مذاکره‌ کننده ما در وین حضور دارد. آن‌ها به صورت دوجانبه و چندجانبه گفت‌وگو می‌کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی درباره این‌که چند درصد احتمال دستیابی به توافق وجود دارد؟ گفت: من نمی‌توانم هیچ درصدی را در این‌باره اعلام کنم. همه ما می‌دانیم که به دنبال دستیابی به توافق هستیم و تیم مذاکره‌کننده ما بر همین اساس در آن‌جا هستند.

وی در پاسخ به سوالی درباره دیدار دوجانبه وندی شرمن معاون وزیر امور خارجه آمریکا با همتای ایرانی‌اش در حاشیه مذاکرات ایران و 1+5، گفت: من اطلاعی در این‌باره ندارم که در دیدار دوجانبه با ایران چه کسی شرکت کرده است اما امروز دیدار دوجانبه‌ای میان ایران و 1+5 برگزار می‌شود.

انتهای پیام

کد N589462