ابومرزوق:غزه در آستانه انفجار بزرگی است

سیاسی

عضو دفتر سیاسی جنبش حماس تاکید کرد که غزه به سبب فشارهایی که بر ساکنان این منطقه وارد می‌شود، هر لحظه در آستانه انفجار قرار دارد.

عضو دفتر سیاسی جنبش حماس تاکید کرد که غزه به سبب فشارهایی که بر ساکنان این منطقه وارد می‌شود، هر لحظه در آستانه انفجار قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،به نوشته روزنامه الشروق مصر، موسی ابومرزوق، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس ضمن هشدار در مورد اوضاع نابسامان نوار غزه، خاطر نشان کرد که ساکنان غزه به سبب تعطیلی گذرگاه زمینی رفح وضعیت بسیار سخت و ناگواری دارند.

موسی ابومرزوق اظهار داشت که غزه به سبب فشارهایی که بر ساکنان این منطقه وارد می شود، هر لحظه در آستانه انفجار قرار دارد.

ابو مرزوق خاطر نشان کرد که قدس و کرانه باختری هم اکنون در آستانه انتفاضه‌ای حقیقی قرار دارند و تمامی گروه های فلسطینی از عملیات های اخیر علیه شهرک نشینان و نظامیان صهیونیست استقبال کرده و خواستار افزایش چنین عملیات هایی شده اند.

ابومرزوق تصریح کرد: آنانکه حماس یا غزه را به دست داشتن در حوادث سینا متهم می کنند، اگر واقعا دلیل و مدرکی دارند رو کنند.

وی اظهار داشت که ویدیوی منتشر شده از سوی گروه انصار بیت المقدس برخی را شوکه و سردرگم کرده، از همین رو این طرف ها به هر شیوه ای سعی در ساخت روایت های دروغین دارند و می خواهند به ناحق حماس را به دست داشتن در این انفجارها متهم کنند تا اندکی از تاثیر ویدیوهای منتشر شده بر روحیه مصری ها بکاهند.

عضو دفتر سیاسی جنبش حماس ادعاها و اتهامات رسانه‌های مصری علیه این جنبش مبنی بر دست داشتن در حوادث و انفجارهای اخیر در سینای مصر که به کشته شدن بیش از 30 تن از سربازان مصری منجر شد را به شدت رد و تاکید کرد که هیچکدام از مسئولان دولت مصر اتهامی در این زمینه به حماس وارد نکرده اند و تماس هایی نیز که صورت گرفته در راستای رایزنی برای تامین امنیت مرزها بوده است.

وی تاکید کرد:روایتی که برخی رسانه های مصری از منابع نامعلوم نقل کرده اند، صرفا سناریویی است که می توان از آن برای ساخت فیلمی سینمایی استفاده کرد و این روایت ساختگی به هیچ وجه نمی تواند طرحی برای اجرای عملیات باشد.

ابومروزق اظهار داشت که پس از اقدام اخیر مصر به توسعه منطقه حایل در مرز مصر، دیگر کسی نمی تواند غزه را به دست داشتن در حوادث و ناآرامی های سینا متهم کند، زیرا تمامی تونل ها اکنون تخریب شده است.

وی تصریح کرد که حماس و ساکنان غزه به خوبی می دانند که امنیت سینا برای آن ها نقش حیاتی را دارد و سینا تنها منفذ آن ها برای ادامه زندگی است.

انتهای پیام

کد N589299