سخنگوی هیأت رئیسه مجلس:

رییس‌جمهور برای تمدید مهلت سرپرستی وزارت علوم باید حکم حکومتی بگیرد

سیاسی

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس با اشاره به پایان مهلت سرپرستی وزارت علوم تا 29 ابان ماه گفت که رئیس جمهور برای تمدید مهلت سرپرستی وزارت علوم نیازمند گرفتن حکم حکومتی است .

بهروز نعمتی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: با توجه به اینکه مهلت سرپرستی آقای نجفی در وزارت علوم 29 آبان ماه به پایان می رسد و جلسه رای اعتماد آقای فرهادی به عنوان گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت علوم 5 آذرماه برگزار می‌شود آقای روحانی باید در این فاصله از مقام معظم رهبری اذن بگیرند چرا که در غیر این صورت مدت شش روزه سرپرستی آقای نجفی در وزارت علوم غیرقانونی خواهد بود.

نعمتی خاطر نشان کرد :‌رئیس جمهور باید برای تمدید مدت سرپرستی آقای نجفی در وزارت علوم یا انتخاب فرد دیگری به عنوان سرپرست در شش روز باقیمانده تا جلسه رای اعتماد از مقام معظم رهبری حکم حکومتی دریافت کند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی 29 مردادماه رای به استیضاح فرجی دانا دادند و وی را از وزارت علوم عزل کردند همان روز رئیس جمهور محمدعلی نجفی را به عنوان سرپرست این وزارتخانه انتخاب کرد که قانونا مدت سرپرستی سه ماه تعیین شده است.

مجلس همچنین به دو گزینه پیشنهادی دولت پس از فرجی دانا یعنی محمود نیلی احمد آبادی و فجرالدین احمدی دانش آشتیانی برای تصدی وزارت علوم رای عدم اعتماد داده بود.

انتهای پیام

کد N588332