۰

برگزاری کنگره"بررسی شخصیت و اندیشه‌های آیت‌الله آصفی"

  • ۲بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

معاون دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، از برگزاری کنگره بین‌المللی "بررسی شخصیت، آثار و اندیشه‌های آیت‌الله آصفی" با حضور اندیشمندان ایرانی و غیر ایرانی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،‌ منطقه قم، حجت‎الاسلام والمسلمین احمد روستاآزاد در نشست خبری همایش بزرگداشت آیت‎الله آصفی افزود: این همایش با عنوان همایش "اسوه زهد، جهاد و اجتهاد" روز پنجشنبه هفته جاری با حضور بزرگان حوزه قم و علمای جهان اسلام در قم برگزار می‎شود.

به گفته وی این اولین همایشی است که معاونت فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی در راستای احیای تراث و آثار بزرگان حوزه در زمان حیاتشان برگزار می‎کند؛ همایشی که ویژه یکی از شخصیت‎های استثنایی معاصر حوزه ایران و عراق است.

معاون فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، تصریح کرد: ایشان 42 سال پیش از بزرگان حوزه اجازه اجتهاد یافتند و در این سال‌ها علاوه بر تالیف 200 جلد کتاب نقش کم نظیری در پیروزی انقلاب و مبارزه با رژیم بعث پیش از انقلاب و همچنین در زمان جنگ تحمیلی داشتند.

وی گفت: ایشان تا روزهای اخیر نیز به هیچ عنوان مایل به برگزاری همایش بزرگداشت ایشان در زمان حیاتشان نبودند ولی با اصرارهای فراوان و مقاومت بسیاری که این گروه و مسئولان انجام دادند و با توجه به اهمیت بازشناسی شخصیت و آثار ایشان و نقش ماندگار ایشان در تاریخ تحولات معاصر ایران و عراق در حوزه علمی و سیاسی و اجتماعی این همایش برگزار خواهد شد.

وی اظهار کرد: ایشان در عرصه فعالیت‎های اجتماعی نیز از مهمترین شبکه‎های اداره خانوارهای مستضعف را ایجاد و راهبری می‎کنند که به رغم زندگی بسیار ساده خود زندگی هفت هزار خانوار را در عراق و ایران و افغانستان تامین می‎کنند.

روستاآزاد خاطرنشان کرد: این همایش در مدت کوتاهی به اندازه شش ماه توانست کارهای فاخری را در این حوزه انجام دهد و آثار ایشان را ضمن انتشار با آثار دیگری که ویژه ایشان تولید شده است ترکیب کند که تاکنون چنین مسئله‌ای در کمتر همایشی به چشم خورده است.

وی گفت: مجموعه آثار ایشان مجموعا در 31 جلد چاپ شده است که این آثار در روز همایش که با پیام آیات عظام سبحانی و مکارم شیرازی برگزار خواهد شد، رونمایی می‎شود.

این کنگره در تالار مدرسه عالی امام خمینی(ره) و با سخنرانی این چهره ماندگار حوزه در عصر حاضر در قم برگزار می‌شود.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.