ادامه حالت فوق‌ العاده در میسوری/ گارد ملی آمریکا به حالت آماده‌ باش درآمد

بین الملل آمریکای شمالی

یک رسانه غربی از آماده‌ باش گارد ملی آمریکا در پی اعلام حالت فوق‌ العاده یک ماهه در ایالت میسوری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، آسوشیتدپرس از آماده‌ باش گارد ملی آمریکا و اعلام حالت فوق‌ العاده یک ماهه در ایالت میسوری در آستانه تشکیل جلسه هیئت منصفه سنت لوئیس در غرب ایالت میسوری آمریکا برای رای دادن درباره "دارن ویلسون" پلیس سفیدپوست خبر داد که قاتل "مایکل براون" نوجوان 18 ساله آمریکایی در فرگوسن است.

"جی نیکسون" فرماندار ایالت میسوری نیز از کمک گارد ملی به پلیس محلی و ایالتی در صورت بروز ناآرامی های مدنی در پی صدور رای هیئت منصفه خبر داد.

اعلام حالت فوق العاده درحالی است که "باب مک کولوچ" دادستان بخش سنت لوئیس درباره تصمیم گیری هیئت منصفه در اوایل یا اواخر نوامبر ابراز امیدواری کرده است.

شعاری که معترضان در اعتراضات اخیر بیش از سایر شعارها به گوش می خورد و یا آنکه بر روی دست نوشته ها دیده می شود عبارت "عدالت برای همه" است.

شهر فرگوسن در ایالت میسوری از 19 مرداد ماه سال جاری ناآرام شده که دلیل آن کشته شدن یک نوجوان در بخش سنت لوئیس منطقه فرگوسن میسوری بود. عصبانیت مردم میسوری پس از آن افزایش یافت که اعلام شد پلیسی که اقدام به قتل بی دلیل این نوجوان کرده چند روز قبل از وقوع قتل، نشان افتخار دریافت کرده بود. بر اساس این گزارش، دست کم 6 بار به سوی "مایکل براون" شلیک شده که در دو مورد به سمت سر وی نشانه گیری شده است.

در ماه های گذشته شدت اعتراضات به حدی رسید که فرماندار میسوری مجبور به کمک گرفتن از گارد ملی آمریکا شد. این اعتراضات تا تاریخ 31 مرداد ادامه داشت و پس از آن جو حاکم بر فرگوسن رفته رفته آرام شد اما با این وجود اعتراضات مردم نسبت به محاکمه نشدن عامل این قتل ادامه دارد.