رییس سازمان زندان‌ها عنوان کرد

دور افتادن مددجو از خانواده، یعنی تولید ده‌ها زندانی دیگر

زندان

رئیس سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: معاونت قضایی و اجرای احکام سازمان مسئولیت سنگین پیگیری وضعیت قضایی مددجویان را بر عهده دارد که امیدواریم این مساله با بازنگری در ساختار و ماموریت‌های این معاونت با توان بیشتری انجام شود.

رئیس سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: معاونت قضایی و اجرای احکام سازمان مسئولیت سنگین پیگیری وضعیت قضایی مددجویان را بر عهده دارد که امیدواریم این مساله با بازنگری در ساختار و ماموریت‌های این معاونت با توان بیشتری انجام شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جهانگیر در جلسه تودیع و معارفه معاون قضایی و اجرای احکام رئیس سازمان زندانها با بیان اینکه باید سعی کنیم تا حد امکان جمعیت کیفری زندان را کاهش دهیم، گفت: همه ما باید تلاش کنیم تا شأن و جایگاه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در همه شئون به جایگاه واقعی خود برسانیم و قطعا زندانی شدن حتی یک فرد در نظام اسلامی مطلوب نیست و امیدواریم با تلاش و پیگیری های لازم علاوه بر کاهش جمعیت کیفری ، مددجویان را به معنی واقعی کلمه آماده بازگشت سالم به جامعه کنیم.

رییس دفتر بازرسی ویژه قوه قضاییه در ادامه گفت: معاونت قضایی و اجرای احکام باید فراتر از فعالیت‌های ستادی با ورود به پرونده‌های زندانیان و بررسی محتوای آن ضمن تعامل اثر بخش با مراجع قضایی در رفع مشکلات مددجویان اقدام کند، ولو اینکه وضعیت قضایی مددجو بخصوص مددجویان بلاتکلیف یک ساعت زودتر مشخص شود قطعا اثرات مثبت اجتماعی در پی خواهد داشت.

مشاور رئیس دستگاه قضا با اشاره به ضرورت تفکیک کامل مددجویان بلاتکلیف از سایر مددجویان گفت: هرچند این کار هم اکنون در داخل زندانها انجام می‌شود ولی باید برنامه ریزی لازم را برای ایجاد مراکزی در بیرون از زندان داشته باشیم تا افراد بلاتکلیف تا زمان دریافت حکم قطعی وارد زندان نشوند؛ چرا که نباید به کسی که هنوز جرمش ثابت نشده است به چشم زندانی نگاه کنیم.

جهانگیر یکی از مشکلات مددجویان را بحران هویت دانست و گفت: بحران هویت و جدا شدن فرد از هویت های خویش که با ورود وی به زندان رخ می دهد می‌تواند مانع بزرگی در اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی در زندان‌ها باشد که باید با تمام توان تلاش کنیم تا ضمن هویت بخشی به مددجویان آنها را برای بازگشت سالم به جامعه آماده نماییم. هر میزان که در بازسازی شخصیت مددجو و برقراری ارتباط موثر وی با جامعه و خانواده موفق باشیم می‌توانیم از آسیب های بعدی جلوگیری نماییم چرا که دور افتادن مددجو از خانواده اش یعنی تولید ده ها زندانی دیگر.

بر اساس این گزارش، رئیس سازمان زندانها در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات دکتر غلامعلی محمدی در زمان تصدی پست معاونت قضایی و اجرای احکام سازمان، برای سیروس شیخ پور در این مسئولیت آرزوی موفقیت کرد.

انتهای پیام

کد N585223