رئیس جمهور:وزیر پیشنهادی را ابتدا اصولگرایان به بنده معرفی کردند نه اصلاح طلبان/آشتیانی بی حاشیه است

حسن روحانی,دولت یازدهم,مجلس نهم,فخرالدین احمدی دانش آشتیانی

اولین کسانی که آقای دکتر آشتیانی را برای این وزارتخانه به من معرفی کردند، دوستان قدیمی ایشان که اتفاقا دوستان اصولگرای ما هستند. گرچه از نظر من اصولگرا و اصلاح طلبان هر دو فرزندان این ملت و خادمان مردمند.حجت الاسلام روحانی گفت:

به گزارش خبرآنلاین، رئیس جمهور در ادامه سخنان خود در مجلس با اشاره به سوابق وزیر پیشنهادی علوم، گفت اولین کسانی که آقای دکتر آشتیانی را برای این وزارتخانه به من معرفی کردند، دوستان قدیمی ایشان که اتفاقا  اصولگرای بودن.گرچه از نظر من اصولگرا و اصلاح طلبان هر دو فرزندان این ملت و خادمان مردمند.

وی با بیان اینکه هر کس به قانون اساسی، مردم و رهبری معتقد است ما به همه آنها احترامئ می گذاریم، خاطر نشان کرد:والا این جناح یا آن جناح چه فرقی می کند همه ما افتخار می کنیم که ایرانی هستیم و ما برای خدمت به مردم آمدیم.

وی با اشاره به  سوابق آشتیانی در دوران دفاع مقدس و سپاه پاسداران، اظهار داشت: همه تحقیقات به من این را گفت که قبل از  اینکه آقای آشتیانی عنصر سیاسی باشد، یک مدیر اجرایی است و خود ایشان هم به بنده گفت: سیاست به معنای این جناح یا آن جناح  را سالها است کنار گذاشتم و بیشتر در کارهای فرهنگی و اجرایی هستم.

روحانی تصریح کرد:برای من سوابق فرد نیست مهم وفادار بودن به نظام و انقلاب اسلامی و خدمت به مردم است و اینها برای ما اهمیت دارد.

 روحانی که می گفت مایل است  بازهم به مجلس بیاید منتها نه برای انتخاب وزیر علوم، افزود: همه نظر سنجی ها مقبول بین دانشجویان و اساتید است و من مطمئن هستم حضور این شخصیت بی حاشیه،  می تواند برخی حاشیه های موجود در دانشگاه ها را هم کمرنگ کند و دانشجویان را خوشحال تر از گذشته نماید.

 پایان سخنان روحانی با فریاد احسنت- احسنت نمایندگان همراه شد.

/17212

 

 

کد N585138