درگیری‌ در قدس به دنبال کشف جسد یک فلسطینی / شهادت یک فلسطینی در غزه

رژيم صهيونيستي,بيت‌المقدس,فلسطين,درگيري

به دنبال کشف جسد یک جوان فلسطینی مجددا درگیری‌هایی میان نیروهای رژیم صهیونیستی و فلسطینی‌ها در شهر قدس رخ داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری الجزیره، خبرنگار این شبکه در قدس اعلام کرد: به دنبال کشف جسد یوسف الرمونی جوان 32 ساله فلسطینی که در داخل اتوبوسی در منطقه صنعتی جفعات شائول در قدس به دار آویخته شده بود، درگیری‌هایی میان نیروهای رژیم صهیونیستی و جوانان فلسطینی در برخی خیابان‌های قدس رخ داد.

شاهدان فلسطینی اعلام کردند که پس از حمله سه شهرک‌نشین به جوان مذکور جسد وی که به دار آویخته شده بود، پیدا شد.

این در حالی است که پلیس رژیم صهیونیستی مدعی شده که جوان فلسطینی مذکور خودکشی کرده است.

شاهدان عینی در فلسطین تصاویر جسد جوان فلسطینی را که آثار ضرب و جرح روی جسد وی دیده می‌شد، منتشر کردند.

شاهدان عینی همچنین اعلام کردند که جسد الرمونی به بیمارستان «هداسا» برای مشخص شدن دلیل مرگ وی انتقال یافت.

همچنین یک شهرک‌نشین یهودی به ضرب چاقوی یک جوان فلسطینی در خیابان انبیاء در قدس زخمی شد.

نیروهای رژیم صهیونیستی نیز در واکنش به این اقدام تمامی ورودی‌های شهرقدیمی قدس را بستند و شروع به عملیات بازرسی منازل برای یافتن جوانی که دست به این اقدام زده بود، کردند.

در این راستا جنبش مقاومت اسلامی فلسطین "حماس" عملیات قهرمانانه روز یکشنبه در قدس که به زخمی شدن یک نظامی رژیم صهیونیستی منجر شد را تبریک گفت.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، جنبش حماس در بیانیه‌ای ضمن تبریک علمیات قدس، تاکید کرد که این عملیات پاسخی طبیعی به ادامه تجاوزات دشمن صهیونیستی علیه ملت و مقدسات فلسطین به ویژه مسجد الاقصی است.

پلیس رژیم صهیونیستی همچنین دو جوان فلسطینی را بازداشت کرد.

به گزارش منابع فلسطینی، نیروهای رژیم صهیونیستی به شکلی گسترده در اطراف بابل العامود در قدس مستقر شده و عملیات بازرسی گسترده‌ای را آغاز کرده‌اند.

همچنین یک شهروند فلسطینی شامگاه روز یکشنبه به ضرب گلوله نظامیان رژیم صهیونیستی به شهادت رسید.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، نظامیان رژیم صهیونیستی به سمت یک شهروند فلسطینی در نزدیکی موانع مرزی در شرق خان یونس در غزه تیراندازی کرده و او را به شهادت رساندند.

رژیم صهیونیستی از زمان امضای توافقنامه آتش بس با گروه‌های مقاومت تحت نظارت مصر بارها اقدام به نقض آن کرده و به سمت ماهیگیران و کشاورزان فلسطینی تیراندازی کرده است که در این بین شماری از فلسطینیان مجروح شده و خسارت‌های سنگینی نیز به اراضی کشاورزی و قایق‌های ماهیگیری فلسطینی وارد آمده است.

انتهای پیام

کد N583188