پوتین:| 224249

برای بحران اوکراین راه حل وجود دارد

سیاسی

رئیس جمهوری روسیه در یک مصاحبه ۳۰ دقیقه‌ای در یک شبکه تلویزیونی آلمانی اظهار کرد که برای یافتن راه حل بحران اوکراین متقاعد شده است، اما در عین حال از خطر پاکسازی منطقه‌ای غافل نیست.

رئیس جمهوری روسیه در یک شبکه تلویزیونی آلمانی گفت که متقاعد شده است که برای حل بحران اوکراین باید راه حلی وجود داشته باشد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه در یک مصاحبه ۳۰ دقیقه‌ای در یک شبکه تلویزیونی آلمانی اظهار کرد که برای یافتن راه حل بحران اوکراین متقاعد شده است، اما در عین حال از خطر پاکسازی منطقه‌ای غافل نیست.

پوتین با دفاع از موضع روسیه در قبال شبه جزیره کریمه گفت: «از افزایش احتمال پاکسازی منطقه‌ای نگران هستیم، زیرا امکان دارد که وضعیت نئو-نازیسم به وجود آید.»

پوتین از سیاست اوکراین در استفاده از زور به جای مذاکره انتقاد کرد و اضافه کرد که همه دولت‌ها اشتباه‌هایی داشته‌اند، اما برای اوکراین آینده‌ای روشن را متصور است.

پوتین در گذشته جاسوس وزارت اطلاعات روسیه در آلمان شرقی بوده است و زبان آلمانی را به خوبی تکلم می‌کند.

«باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته در اجلاس گروه ۲۰ و در کنفرانس خبری اختتامیه این اجلاس به شدت از روسیه به دلیل دخالت در بحران اوکراین انتقاد کرد.

مقام‌های روسیه هر گونه دخالت نظامی در شرق اوکراین را تکذیب کرده‌اند.

کد N583156