۴
اخبار عراق؛

کشف بزرگترین مرکز فرماندهی داعش در العظیم/قاچاق آثار باستانی به اسرائیل و آمریکا

  • ۵۵بازدید
  • ۴ رای
  • ۰ دیدگاه
بین الملل خاورمیانه و آفریقای شمالی

منابع عراقی از کشف بزرگترین مرکز فرماندهی تکفیری ها در دیالی و قاچاق اشیاء باستانی این کشور از سوی داعش به اسرائیل و آمریکا خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النهرین، حسین الشریفی عضو کمیسیون گردشگری پارلمان عراق اعلام کرد: داعش آثار باستانی استانهای نینوا و صلاح الدین را مورد سرقت قرار داده و آن را به اسرائیل و آمریکا قاچاق کرده است.

وی افزود: پس از حوادث ژوئن ماه گذشته گروه ویژه سرقت آثار باستانی داعش، اقدام به سرقت آثار باستانی استانهای نینوا و صلاح الدین و قاچاق آنها به اسرائیل و آمریکا کرده است. داعشی ها این آثار را از طریق دلالان به کشورهای منطقه ای و جهانی می فروشند. سازمان ملل و یونسکو باید این آثار را به عراق بازگرداند.

از سوی دیگر عدی خدران فرماندار الخالص گفت: نیروهای اطلاعاتی لشگر پنجم ارتش عراق موفق به کشف بزرگترین مرکز فرماندهی داعش در زیر زمین در اطراف سد العظیم در 75 کیلومتری شمال بعقوبه شدند.

وی افزود: این مرکز به تونلی با طول دهها متر مرتبط است و از این مرکز برای برگزاری نشست سرکرده های داعش در حوض العظیم استفاده می شد. در این مرکز مقادیر زیادی مواد منفجره و نقشه و نیز دارو کشف شده است.

خدران تاکید کرد: داعش به دنبال انتقال تجارب خود در زمینه حفر تونل از سوریه به دیگر مناطق تحت تسلط اش است.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.