اتحادیه اروپا اعمال تحریم‌های جدید علیه تل‌آویو را بررسی می‌كند

سیاسی

مسئولان اتحادیه اروپا پس از آن‌که «آویگدور لیبرمن» وزیر خارجه موقت اسرائیل روز گذشته اعلام کرد که این رژیم شهرک‌سازی در شرق بیت‌المقدس را متوقف نمی‌كند، تاكید كردند كه درباره اعمال تحریم‌های جدید علیه تل‌آویو رایزنی می‌كنند.

مسئولان اتحادیه اروپا امروز -یکشنبه- به‌دنبال موضع مقام‌های اسرائیل مبنی بر ادامه شهرک‌سازی‌ها در شرق بیت المقدس تصمیم گرفتند درباره اعمال تحریم‌های جدید علیه تل‌آویو رایزنی كنند.

به‌ گزارش ایلنا به نقل از ۲۴ نیوز، مسئولان اتحادیه اروپا پس از آن‌که «آویگدور لیبرمن» وزیر خارجه موقت اسرائیل روز گذشته اعلام کرد که این رژیم شهرک‌سازی در شرق بیت‌المقدس را متوقف نمی‌كند، تاكید كردند كه درباره اعمال تحریم‌های جدید علیه تل‌آویو رایزنی می‌كنند.

یکی از مقام‌های اروپایی در این‌باره گفت: «روند صلح بسیار کند شده است، اما وضعیت در همه‌جا به‌این گونه نیست. ناامیدی عظیمی اروپا را فراگرفته و کاسه صبر‌ها لبریز شده است. پیشنهاد تحریم اسرائیل تنها پیشنهاد یک ضرب‌الاجل است تا بتوانیم ببینیم چگونه امکان حفظ هر دو ملت وجود دارد.»

تحریم اسرائیل شامل اعمال محدودیت برای عرضه تولیدات این رژیم در فروشگاه‌های اروپایی، محدود کردن همکاری در بسیاری از زمینه‌ها و کاهش مبادلات آزاد با این رژیم است.

لیبرمن روز گذشته اعلام کرد که رژیم اسرائیل به‌رغم تخطی از قوانین بین‌المللی به شهرک‌سازی در شرق اسرائیل ادامه می‌دهد و امکان به نتیجه رسیدن قرارداد صلح را بسیار نامحتمل می‌داند.

کد N582631