پیاده‌روی دسته‌های عزاداری در اربعین حسینی از حرم تا جمکران

امام حسين ع ,حضرت معصومه س ,محرم,مسجد جمكران,هيئات مذهبي

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: دسته‌های عزاداری هیئات مذهبی قم در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی از حرم تا جمکران به حرکت در می‌آیند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: دسته‌های عزاداری هیئات مذهبی قم در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی از حرم تا جمکران به حرکت در می‌آیند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام عباس اسکندری در همایش توجیهی آموزشی مسئولان هیئات مذهبی استان قم در اداره کل تبلیغات اسلامی، افزود: در محرم امسال شاهد همکاری بسیار خوبی از سوی هیئات مذهبی در برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم عزاداری در دهه اول محرم به ویژه تاسوعا و عاشورای حسینی بودیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم، قیامت را ظرف ظهور حقایق دانست و افزود: وقتی در قیامت، پرده‌ها کنار برود و حقایق آشکار شود، معلوم می‌شود هیئتی بودن چه جایگاه و منزلتی دارد.

اسکندری به پیاده روی اربعین حسینی از حرم حضرت معصومه(س) تا مسجد مقدس جمکران اشاره کرد و افزود: این پیاده روی حرکت مقدس و ارزشمندی است که باید باشکوه‌تر از سال گذشته برگزار شود.

وی اظهار کرد: در سال گذشته به دلیل اینکه این مراسم برای نخستین بار برگزار شد، دارای مشکلات و نواقصی بود و امیدواریم امسال نظم و انضباط بیشتری در برگزاری پیاده روی اربعین حسینی حاکم باشد.

به گفته مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم، هیئات مذهبی همچون روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی به صورت برپایی دسته‌های عزاداری، مسیر حرم مطهر حضرت معصومه(س) تا مسجد مقدس جمکران را سوگواری می‌کنند.

انتهای پیام

کد N581827