تعجب بیل کلینتون از شکست دموکرات‌ها در انتخابات

بیل کلینتون، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا با اظهار شگفتی نسبت به شکست دموکرات‌ها در انتخابات میان دوره‌ای نوامبر گفت که این حزب فاقد کمپین تبلیغات ملی بود و رقابت بر سر کرسی‌های سنا نزدیک نبود.

بیل کلینتون، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا با اظهار شگفتی نسبت به شکست دموکرات‌ها در انتخابات میان دوره‌ای نوامبر گفت که این حزب فاقد کمپین تبلیغات ملی بود و رقابت بر سر کرسی‌های سنا نزدیک نبود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بیل کلینتون در مصاحبه با پولتیکو تاکید کرد: در انتخابات میان دوره‌ای جمهوری‌خواهان توانستند با کمک رای‌دهندگانی که جذب آنها شده بودند، پیروز شوند. دموکرات‌ها می‌توانستند با استفاده از کمپین تبلیغات ملی موضع حزبشان را تقویت کنند. آنها می‌توانستند با تبلیغ بر روی وام دانشجویی و یا ارتقای حقوق برابر به زنان پیروز شوند.

بیل کلینتون گفت: مردمی که مخالف ما هستند انگیزه بیشتری نسبت به کسانی دارند که با ما هستند. کسانی که حامی ما بودند در تمام این هیاهو نتوانستند پیام اقتصادی مسنجم ما را بشنوند.

این اولین اظهارنظر رهبر دموکرات سابق آمریکا درباره شکست حزبش در انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا در اوایل ماه نوامبر محسوب می‌شود.

در جریان این انتخابات، مجلس سنا علاوه بر مجلس نمایندگان آمریکا به دست جمهوری‌خواهان افتاد که همین امر کار را برای باراک اوباما، رئیس‌جمهوری کنونی آمریکا دشوارتر می‌کند.

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه سابق آمریکا هنوز درباره این انتخابات اظهارنظری نکرده است اما مشاوران وی با دقت در حال بررسی نتایج پیش از کمپین انتخاباتی احتمالی وی در سال 2016 هستند.

بیل کلینتون در ادامه سخنانش گفت: ما در سال 2014 شاهد سقوط مشارکت جوانان در روند رای‌گیری بودیم و این امر ممکن است به دلیل عدم صدور دستور اجرایی باراک اوباما درباره مهاجران باشد.

وی همچنین هشدار داد باراک اوباما نباید در دو سال پایانی ریاست‌جمهوری خود به رهبری ناکارآمد تبدیل شود و باید همچنان باید دستور کار داشته باشد و از روند بودجه برای توافق با جمهوری‌خواهان استفاده کند.

وی در ابتدای سخنانش به دستاوردهای دولتش در ارتقای وضعیت اقتصادی اشاره کرده بود و گفت: این نشان می‌دهد که سیاست اقتصادی تا چه حد مهم است. ما می‌توانیم این کار را بار دیگر نیز انجام دهیم.

انتهای پیام

کد N581701