هشدار جدید کره‌شمالی به کره‌جنوبی

چند روز پس از شلیک هشدار کره جنوبی به گشت کره شمالی در مرز پیونگ یانگ، کره‌شمالی به سئول نسبت به حملات تلافی‌جویانه هشدار داد.

چند روز پس از شلیک هشدار کره جنوبی به گشت کره شمالی در مرز پیونگ یانگ، کره‌شمالی به سئول نسبت به حملات تلافی‌جویانه هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، کره‌جنوبی روز دوشنبه هفته قبل به سمت گشت کره شمالی که به خط مرزی نظامی میان دو کشور نزدیک می‌شدند، چند گلوله به نشانه هشدار شلیک کرد اما از تبادل آتش خبری نشد و گشت نظامی کره شمالی عقب‌نشینی کرد.

فرماندهی خط مقدم ارتش کره شمالی گفت: سربازان دست نشانده ارتش کره جنوبی باید بدانند که چنین تحریکات نظامی عجولانه و شتابزدهای در خط مرزی ممکن است باعث بروز حملات تلافی جویانه‌ای شود که خواه ناخواه به جنگی بزرگ بدل خواهد شد. اگر آن‌ها با وجود هشدارهای ما همچنان اقدامات تحریک آمیز خود ادامه دهند،‌ باید هزینه‌اش را با خون خود بپردازند.

در چند ماه اخیر چند مورد تیراندازی بدون تلفات در مرزهای آبی و خاک کره دیده شده است.

کمیسیون تصمیم گیری دفاع ملی ارتش کره شمالی نیز بار دیگر خواستار توقف رزمایش‌های سالانه کره جنوبی- آمریکا و ارسال نامه‌ها و بالون‌های ضد کره شمالی از جانب سئول شد و اعلام کرد: تا زمانی که این اقدامات تحریک آمیز متوقف نشود، هیچ مذاکرهای با سئول صورت نمی‌گیرد و پیونگ یانگ بر موضع خود پا برجاست.

انتهای پیام

کد N581420