وزیر خارجه آلمان در رام‌الله: هیچ جایگزینی برای راهکاری دو کشوری نیست

وزیر خارجه آلمان با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در رام‌الله دیدار کرد و گفت: هیچ جایگزینی برای راهکار تشکیل دو کشور نیست.

وزیر خارجه آلمان با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در رام‌الله دیدار کرد و گفت: هیچ جایگزینی برای راهکار تشکیل دو کشور نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری روسیه الیوم، فرانک والتر اشتاین مایر، وزیر خارجه آلمان با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در رام‌الله دیدار و با وی درخصوص حل درگیری‌ها میان فلسطین و اسرائیل و برخی مسائل مشترک بحث و گفت‌وگو کرد.

وی افزود: ما در سال جاری میلادی با درگیری‌هایی در نوار غزه مواجه شدیم که جنگ در این منطقه تعداد زیادی قربانی بر جای گذاشت و تهدیدی جدی برای امنیت تمامی منطقه بود. اما پس از آن شاهد مذاکراتی برای حل درگیری میان فلسطین و اسرائیل در قاهره بودیم و امیدواریم که فلسطین و اسرائیل بتوانند مذاکرات را به پیش ببرند و اوضاع کنونی به این صورت باقی نماند.

اشتاین مایر تاکید کرد: هیچ جایگزینی برای راهکار تشکیل دو کشور فلسطین و اسرائیل از طریق مذاکرات وجود ندارد. فلسطینی‌ها از مدت‌ها پیش منتظر تحقق این مساله بوده‌اند و صبر آنها به سر آمده است.

اشتاین مایر همچنین با ریاض المالکی، وزیر خارجه دولت موقت فلسطین نیز دیدار کرده و با وی درخصوص اوضاع فلسطین و حل درگیری‌ها میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها بحث و گفت‌وگو کرد.

وزیر خارجه دولت موقت فلسطین تاکید کرد: ما اشتاین مایر را در جریان موضع فلسطین نسبت به اقدامات اسرائیل در مسجد الاقصی و لزوم پایبندی اسرائیل به اجازه دادن به نمازگزاران برای وارد شدن به این مسجد گذاشتیم.

انتهای پیام

کد N581329

خواندنی از سراسر وب