روسیه تحویل موشکهای اس300 به مصر را تکذیب کرد

ایسنا نوشت:

در پی انتشار اخباری مبنی بر اینکه قاهره سامانه دفاع هوایی پیشرفته‌ای را از روسیه تحویل گرفته است، نهاد فدرال سوریه در امور همکاری‌های نظامی و فنی این مساله را تکذیب کرد که مسکو قاهره را به سامانه‌های موشکی از نوع «اس300 بی‌ام» مجهز کرده باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، این نهاد دولتی که وظیفه آن نظارت بر قراردادهای سلاح و همکاری‌های فنی و نظامی میان روسیه با کشورهای دیگر است، در بیانیه‌ای اعلام کرد: اخبار منتشر شده توسط برخی از رسانه‌های روسی و خارجی مبنی بر اینکه مصر به سامانه‌های موشکی از نوع اس300 مجهز شده باشد، به هیچ‌وجه صحت ندارد.

پیشتر سایت خبری صدای روسیه گزارش داده بود که مصر در سال‌جاری این سامانه‌های موشکی روسیه را تحویل گرفته است. این در حالی است که مقامات رسمی مصر این اخبار را تایید نکرده‌اند.

سایت صدای روسیه به نقل از معاون مدیرکل موسسه فدرال در امور همکاری‌های نظامی و فنی گزارش داد: ونزوئلا اولین کشوری بود که این سامانه‌ها را تحویل گرفت و سپس مصر این سامانه‌ها را در اختیار گرفته است.

در سپتامبر گذشته نیز خبرگزاری روسیه اینترفاکس گزارش داد: توافق اولیه‌ای میان مصر و روسیه حاصل شده است که براساس آن قاهره به تسلیحاتی به ارزش 3.5 میلیارد دلار از سوی روسیه مجهز می‌شود.

5252

کد N579377