آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه‌های نمازجمعه تهران:

اوباما به جای نامه‌نگاری، حسن نیتش را در عمل نشان دهد/اراده ملت ایران در تیم مذاكره‌كننده متبلور است

سیاست داخلی

هیچ مرکز اتمی رژیم صهیونیستی از موشک‌های ایران در امان نیست/اگر رژیم صهیونیستی روزی دیوانه شود و فکر تجاوز به ایران را در سر بپروراند، تل‌آویو و حیفا را همانطور که مقام معظم رهبری گفته‌اند با خاک یکسان خواهیم کرد./آمریکا در مبارزه با داعش می‌داند که نمی‌تواند قدرت ایران را نادیده بگیرد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تاكید كرد: اوباما به جای نامه‌نگاری حسن نیتش را در عمل نشان دهد، نه آنکه مرکب نامه‌اش خشک نشده دستور تمدید وضعیت اضطراری ایران را بدهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران گفت: از زحمات ده ساله آقای ضرغامی تشکر می‌کنم و برای آقای سرافراز آرزوی موفقیت و عمل به توصیه‌های مقام معظم رهبری را دارم.

وی با اشاره به ساخت پهپاد ایرانی اظهار داشت: سه سال قبل ایران یک فروند پهپاد آمریکا را به غنیمت گرفت و بلافاصله ساخت نمونه آن توسط متخصصان هواوفضای سپاه از طریق مهندسی معکوس در دستور کار قرار گرفت که نمونه ایرانی آن ساخته و به پرواز درآمد.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: این ضربه سختی به پیکره آمریکا بود و به قول فرمانده هواوفضای سپاه، سکته ناقص آمریکا را کامل کرد و نواقص آن هم در نوع ایرانی‌اش برطرف شد و تا پایان امسال چهار فروند دیگر نیز می‌سازیم و تولید انبوهش در سال آینده صورت می‌گیرد.

موحدی کرمانی با اشاره به موشک‌های بالستیک سجیل تصریح کرد: این موشک‌ها می‌توانند تمام نقاط رژیم صهیونیستی و پایگاه‌های آمریکا را در منطقه بزند و با خاک یکسان کند و هیچ مرکز اتمی رژیم صهیونیستی از موشک‌های ایران در امان نیست و سقف آهنین رژیم صهیونیستی نیز توان دفاع از خود را ندارد.

خطیب موقت نمازجمعه تهران موشک‌ها و ابزارهای دفاعی ایران را برای دفاع و بازدارندگی دانست و افزود: اگر رژیم صهیونیستی روزی دیوانه شود و فکر تجاوز به ایران را در سر بپروراند، تل‌آویو و حیفا را همانطور که مقام معظم رهبری گفته‌اند با خاک یکسان خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه سخن گفتن با ایران با زبان تهدید و زور کاری بس احمقانه است، خاطر‌نشان کرد: راهی جز مذاکره منطقی در فضای احترام وجود ندارد و ایران حتی یک قدم از توسعه و غنی‌سازی عقب نمی‌نشیند و از حق خود در انرژی هسته‌ای صرف‌نظر نمی‌کند. مردم ایران در حق هسته‌ای خود، اراده جدی دارند و این اراده در تیم مذاکره‌کننده نیز متبلور است که این اراده را در زبان وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی می‌توان شنید که گفت من با وزرای 1+5 برای متوقف کردن غنی‌سازی و توقف آب سنگین اراک ایران صحبت کردم که آنها گفتند چنین چیزی ممکن نیست.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نامه‌نگاری رئیس جمهوری آمریكا به مسئولان كشورمان ابراز داشت: اوباما به جای نامه‌نگاری حسن نیتش را در عمل نشان دهد، نه آنکه مرکب نامه‌اش خشک نشده دستور تمدید وضعیت اضطراری ایران را بدهد.

موحدی کرمانی اضافه کرد: آمریکا در مبارزه با داعش می‌داند که نمی‌تواند قدرت ایران را نادیده بگیرد.

نائب رئیس جامعه روحانیت مبارز با یادآوری اینکه اوباما می‌گوید با اعمال تحریم‌ها ایران مجبور به مذاکره شد، بیان کرد: این سخن اشتباه است؛ ایران مذاکره کرد تا به شما و دنیا بفهماند که دروغ می‌گویید و با بلوکه کردن اموال ایران خائن و با تحریم‌های ظالمانه، ظالم هستید و نشان دهد که ما اهل منطق و خواهان صلح جهانی هستیم.

وی با اشاره به سخن دیگر رئیس جمهور و وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر اینکه عدم توافق بهتر از توافق بد با ایران است، یادآور شد: ما هم همین را می‌گوییم که عدم توافق بهتر از پذیرش زور، قلدری و پیشنهادهای ظالمانه آمریکاست.

خطیب موقت نماز جمعه تهران خطاب به 1+5 نیز عنوان کرد: 1+5 به سخنان رژیم کودک‌کش صهیونیستی اعتنا نکند که رسما گفته با کمیته حقوق بشر در خصوص جنگ غزه همکاری نمی‌کند و اگر احمد شهید دنبال حقوق بشر است دست همکارانش را بگیرد و به غزه یا سوریه برود.

موحدی کرمانی همچنین یاد آور شد که مخالفان دولت سوریه به بن‌بست رسیده‌اند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه به یورش‌های رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی اشاره کرد و اذعان داشت: این مسئله موجب انتفاضه گسترده دیگری می‌شود. ما ضمن محکومیت این جنایات، از علمای اسلام نیز می‌خواهیم در برابر آن ساکت ننشینند.

وی درباره مسائل بحرین نیز تاکید کرد: در بحرین قرار است در روزهای آتی همه‌پرسی صورت بگیرد ما این همه‌پرسی را که مورد تایید علمای بحرین و تامین‌کننده حقوق مردم است تایید می‌کنیم و بر تحریم انتخابات نمایشی پارلمانی بحرین که حقوق مردم را نادیده می‌گیرد، پافشاری و تاکید می‌کنیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در پایان خطاب به مردم بحرین توصیه کرد تا در انتخابات نمایشی پارلمانی شرکت نکنند و در همه پرسی شرکت کنند.

کد N578684