با ایسنا در نمایشگاه بیستم

هاشمی‌نژاد: نشانه‌هایی از همکاری داعش و منافقین در عراق وجود دارد

بيستمين نمايشگاه مطبوعات

دبیرکل کانون هابیلیان با اشاره به این که اعضای گروهک تروریستی منافقین در هر فضای خرابکارانه و تنش‌آلودی حضور دارند، گفت: نشانه‌هایی مبنی بر همکاری داعش و گروهک تروریستی مشاهده شده است.

محمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل کانون هابیلیان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها درباره موضع جدید دولت عراق درباره گروهکتروریستی منافقین، گفت: از آن‌جایی که عراق به شدت درگیر گروه‌های تروریستی به‌خصوص بعد از حضور آمریکایی‌ها بوده است بر همین اساس انگیزه‌اش برای مقابله با این گروه‌های تروریستی بیش‌تر از ما است زیرا میزان قربانیان این کشور فراتر از ماست.

دبیرکل کانون هابیلیان درباره روند اخراج گروهک منافقین از عراق، گفت: در میان گروه‌ها و احزاب مختلف عراق درباره اخراج این گروهک تروریستی اشتراک نظر وجود دارد. آن چه که باعث کش پیدا کردن این مساله شده است معاهداتی است که دولت عراق با آمریکا امضا کرده و دست دولت این کشور را تا حدودی تنگ کرده است.

هاشمی‌نژاد درباره همکاری‌های احتمالی میان گروهک تروریستی منافقین با گروهک داعش در عراق، گفت: در شکل‌دهی برخی از تحرکات گروه‌های تروریستی این گروهک نقش داشته است و در همین راستا در ابتدای حضور داعش این گروهک تروریستی دچار اشتباهات محاسباتی شده بود و تصور می‌کرد که این گروه انقلابی است و از آن‌ها حمایت می‌کردند بر همین اساس در برخی از تحرکات آن‌ها مشارکت داشتند.

دبیرکل کانون هابیلیان اضافه کرد: اما پس از این که دولت عراق توانست داعش را مهار کند، منافقین نیز در موضع‌گیری‌های رسمی خود موضع‌شان را تغییر دادند.

او ادامه داد: قطعا گروهک تروریستی منافقین در هر فضایی که دولت عراق را بی‌ثبات کند حضور دارند. در ابتدای تحولات سوریه نیز ما در ملاقاتی که با سفیر این کشور در تهران داشتیم از وجود ردپای این گروهک تروریستی در برخی مناقشات سوریه خبر دادیم.

دبیرکل کانون هابیلیان درباره اقدامات دولت عراق برای مهار گروهک تروریستی منافقین، گفت: دولت عراق تسلط خوبی دارد و توانسته محدودیت‌های خاصی بر آن‌ها اعمال کند و امکان تحرک به صورت جمعی به آن‌ها نداده است و به لحاظ سازمانی و تشکیلاتی کاملا تحت نظر هستند.

انتهای پیام

کد N576524