دستپاچگی داعش در موصل در پی انتشار خبر زخمی شدن البغدادی

برخی مسوولان کرد در عراق اعلام کردند که به دنبال انتشار خبر زخمی شدن ابوبکر البغدادی، سرکرده گروه داعش، اعضای این گروه دچار دستپاچگی شده و این مساله بر روحیه آنها تاثیر زیادی گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، "سعید مموزینی"، یک مسوول کرد عراقی اعلام کرد: خبر زخمی شدن ابوبکر البغدادی، سرکرده گروه داعش تاثیر بسیار زیادی بر روحیه اعضای این گروه در موصل گذاشته است و این مساله موجب فرار تعداد زیادی از آنها و فروپاشی کامل روحیه دیگر اعضای داعش شده است.

وی افزود: گروه داعش برای دومین روز متوالی به بازداشت‌های خود از اعضای این گروه و همچنین برخی غیرنظامیان در موصل ادامه داده و اعضای این گروه به شکلی گسترده در داخل موصل مستقر شده‌اند و ایست‌هایی را برای یافتن فراری‌های خود ایجاد کرده‌اند.

به گفته مموزینی، طی ماه کنونی بیش از 200 تن از اعضای داعش فرار کرده و حدود 50 تن از آنها که در حین فرار بازداشت شده بودند، اعدام شدند.

وی گفت: اعضای داعش چند تن از رهبران ترکمن خود را به دلیل پایین آوردن پرچم داعش در اماکن خود به خاطر ترس از هدف قرار گرفتن توسط جنگنده‌های ائتلاف بازداشت کرد و پس از کشته شدن تعداد زیادی از اعضا و رهبرانش سعی می‌کند با زور و اجبار از شهروندان موصلی برای جنگ استفاده کند.

غیاث سورجی، عضو مرکز اتحاد میهنی کردستان نیز گفت: اوضاع امنیتی موصل در مقایسه با قبل دچار تنش بیشتری شده است و عملیات مسلحانه‌ای برای هدف قرار دادن اعضای داعش توسط گردان‌های آزادی موصل وجود دارد.

وی افزود: موصل در اوضاع اقتصادی سختی به سر می‌برد و با کمبود مواد غذایی و سوخت مواجه شده است.

یکی از مسوولان در موصل نیز گفت: به دنبال اعلام خبر زخمی شدن ابوبکر البغدادی، اعضای داعش دچار دستپاچگی شده‌اند و داعش به اعضای خود در موصل دستور داده بود تا از داخل این شهر عقب‌نشینی کرده و به مناطق جنوب بروند.

وزارت کشور عراق اخیرا اعلام کرد که ابوبکر البغدادی در حمله جنگنده‌های عراقی در منطقه القائم در غرب الانبار زخمی شد اما پیش از این اعلام شده بود که البغدادی در حمله جنگنده‌های ائتلاف زخمی شده است.

انتهای پیام

کد N576016