محمدرضا راه چمنی در در بازدید از غرفه ایلنا:

نوع تجهیزات غرفه ها، نشان دهنده حمایت از رسانه های مستقل است

سیاست داخلی,غرفه ایلنا,محمدرضا راه چمنی

به سادگی می توان این تفاوت را از غرفه ها و تجهیزات مشاهده کرد. رسانه ها و مطبوعاتی که دارای حمایت های گوناگونی هستند غرفه های مجهز و بزرگی دارند اما در مقابل رسانه های غیردولتی از این امکانات برخوردار نیستند.

دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی با حضور در غرفه ایلنا، ضمن بازدید از غرفه، به سوالات خبرنگار ایلنا پاسخ داد.

محمدرضا راه چمنی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا درباره فضای نمایشگاه گفت: به نظر من فضای نمایشگاه فضای خوبی نیست.
وی ادامه داد: از زمان احمدی‌نژاد اشتباهی صورت پذیرفت و آن جدا کردن نمایشگاه مطبوعات از نمایشگاه کتاب بود زیرا نمایشگاه مطبوعات بازدید کننده آنچنانی ندارد و اگر در کنار نمایشگاه کتاب برگزار شود در این صورت افراد بیشتری احتمال دارد به بازدید نمایشگاه مطبوعات بیایند.
راه چمنی افزود: در این بازدیدهاست که مردم و عموم کشور می‌توانند با رویکردها و نظرات و مطبوعات آشنا شوند. متاسفانه در دولت احمدی نژاد اشتباهی رخ داد و سال به سال هم این موضوع ادامه یافته است.
این فعال سیاسی گفت: ما امروز مشاهده می کنیم که استقبال از نمایشگاه مطبوعات بسیار کم است و مردم علاوه بر آن علاقه‌ چندانی به روزنامه ها و مطبوعات ندارند.

وی ادامه داد: در ایجاد این شرایط که مطبوعات را تهدید می کند، اول باید از عملکرد و جایگاه رسانه ملی نام برد که با حجم گسترده و یک جانبه خود بخش قابل توجهی از خبر را انحصارا در اختیار خود دارد.
وی اضافه کرد: علاوه بر رسانه ملی باید از شبکه‌های ماهواره ای نیز نام برد که بالاخره خیلی از مردم به دلایل گوناگون به آن روی کرده و از آنها استفاده می کنند.
دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی تصریح کرد: امروز خطر جدی نشریات مکتوب را تهدید می کند که جا دارد به این حوزه توجه خاصی صورت بگیرد و ساز و کار مناسب و قوانین مناسبی برای بهبود این وضعیت تهیه شود.
راه چمنی گفت: در فضای امروز رسانه‌های دولتی و شبه دولتی مشکل خاصی ندارند اما جا دارد رسانه های غیردولتی و خصوصی بیشتر مورد حمایت قرار بگیرند.
وی با اشاره به فضای نمایشگاه گفت: به سادگی می توان این تفاوت را از غرفه ها و تجهیزات مشاهده کرد. رسانه ها و مطبوعاتی که دارای حمایت های گوناگونی هستند غرفه های مجهز و بزرگی دارند اما در مقابل رسانه های غیردولتی از این امکانات برخوردار نیستند.
دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی با اشاره به فضای ارتباطات و خبر در کشور بیان کرد: ما باید بتوانیم اعتماد مردم را با جریان آزاد خبر در کشور جلب کنیم که در این مسیر هم دست اندرکارانی هم تلاش خود را در انعکاس خبر صحیح داشته باشند و در مقابل نیز مسئولان باید با این حوزه به صورت بازتری برخورد کنند.
وی گفت: فضایی باید ایجاد شود تا همه مردم احساس کنند که می توانند حرف خودشان را بزنند یا از طریقی ‌آن را به جامعه منتقل کند.
محمدرضا راه چمنی خاطرنشان کرد: هر چه آزادی رسانه ها بیشتر شود و مبانی قانون اساسی در چارچوب قانون مطبوعات رعایت شود و رسانه‌ها بتوانند آزادانه نظرات و نیازهای مردم را مطرح کنند، به نفع نظام و کشور خواهد بود زیرا مردم سرمایه‌های اصلی هر جامعه‌ای هستند.

 

کد N574908