در دیدار سفیر جدید شیلی؛

رییس‌جمهور : ایران خواهان روابط مستحکم با کشورهای آمریکای لاتین است

شيلي,حسن روحاني

رییس‌جمهور جایگاه و نقش کشورهای آمریکای لاتین را در مسائل جهانی بسیار مهم دانست و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره خواهان روابط مستحکم و خوب با کشورهای این منطقه از جمله شیلی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز (سه‌شنبه) و پس از دریافت استوارنامه سفیر جدید شیلی گفت: شرایط حاکم بر نظام بین الملل اقتضا می کند که کشورها برای توسعه همکاری های اقتصادی و حل مسایل امنیتی با یکدیگر همکاری کنند.

رییس جمهور ادامه داد: ایران و شیلی به عنوان کشورهای در حال توسعه در خصوص مسایل جهانی اهداف مشترکی دارند و می توانند در مجامع بین المللی با رایزنی بیشتر، همکاری بهتری داشته باشند.

روحانی ضمن استقبال از تصمیم دولت شیلی برای تاسیس سفارت در تهران گفت: بدون تردید اراده سیاسی دولت های دو کشور در جهت توسعه روابط سیاسی، اقتصادی و علمی است و با توجه به حسن سابقه ای که ملت های دو کشور از یکدیگر دارند می توان شاهد حرکت رو به رشدی در این زمینه ها بود.

«کریستین باروس ملت» سفیر جدید اکرودیته شیلی در تهران نیز در این دیدار با ابلاغ سلام گرم رییس جمهوری کشورش به دکتر روحانی، عزم و اراده سانتیاگو برای گسترش روابط فی مابین را یادآور شد و گفت که در دوران مسئولیت جدیدش، تمام مساعی خود را برای ارتقای همکاری های دوجانبه به کار خواهد بست.

وی با اشاره به برنامه کشورش برای راه‌اندازی سفارت در تهران، از برگزاری جلسات مشورتی میان مسئولان وزارتخانه‌های دو کشور خبر داد و گفت: رییس جمهوری شیلی خواهان ایجاد روابط مستحکم میان تهران – سانتیاگو است.

انتهای پیام

کد N573966