۰
یک فعال دانشجویی:

مشکلات مالی برخی از رسانه‌ها را وابسته افراد و اشخاص کرده است

  • ۳بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
رسانه,دانشجويي,بيستمين نمايشگاه مطبوعات

دبیرکل سازمان انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد (سادا)، گفت: متأسفانه شاهدیم که برخی از رسانه‌ها به دلیل مشکلات مالی وابسته به افراد و اشخاص و یا مجیزگوی آنها شده‌اند.

حامد دلفاردی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: خوشبختانه با حضور دولت جدید آزادی برای رسانه‌ها به نسبت گذشته ایجاد شد. این امر را می‌توان از میزان انتشار رسانه‌ها، خبرگزاری‌ها و مطبوعات دانست. این فعالیت‌ها نشان‌دهنده میزان نشاط در توسعه سیاسی کشور است.

وی ادامه داد: نکته‌ای که در این میان وجود دارد این است که باید دانست رسانه‌ها تا چه میزان می‌توانند آزاد کار کنند. در بسیاری از مواقع اهالی رسانه و صاحبان جراید با توجه به هزینه‌های بالایی که دارند و عدم حمایت‌هایی که باید از طرف نهادهای دولتی و ذیربط بشود انتقادات خود را که از وظایفشان است کاسته و مجیزگوی افراد و اشخاص می‌شوند.

این فعال دانشجویی همچنین تصریح کرد: برخی از جراید مطابی را درج و نشر می‌کنند که با حقایق جامعه زاویه دارد. خواننده پس از خواندن آنها متوجه می‌شود که مطلبی غیرواقعی خوانده است.

وی با اشاره به نیاز رسانه‌ها به منابع مالی‌، گفت: متأسفانه به دلیل نیازهای مالی رسانه‌ها وابسته برخی از جناح‌ها، اشخاص و یا جبهه خاص سیاسی می‌شوند. برخی دیگر از رسانه‌ها نیز که دولتی هستند مشخص است که با تغییر دولت تغییر روش می‌دهند. این کارها باب میل مردم و خوانندگان نیست.

دلفاردی همچنین گفت: اگر این وابستگی مالی و جناح‌بندی را در رسانه‌ها نادیده بگیریم، می‌توانیم نمره معمولی به عملکرد آنها بدهیم. مطبوعات و رسانه‌ها بدانند که مردم متوجه اخبار کذب آنها می‌شوند. سکوت و یا خلاف واقع نشان دادن جریانی از رسالت اصلی آنان بسیار به دور است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.