احمدناطق نوری: برادرم قصد شرکت در هیچ انتخاباتی را ندارد

علی اکبر ناطق نوری

آقاي ناطق بازيچه هيچ جناح و گروهي نمي‌شود. ايشان فرد مستقلي است. اين طور هم نيست كه داغ و تند و تيز در جناح و گروهي قرار گرفته باشد.

روزنامه اعتماد پرسشها و پاسخهای زیر را در مصاحبه با احمدناطق نوری درج کرده است:
اصولگرايان معتقدند كه اصلاح‌طلبان آقاي ناطق را به نفع خودشان مصادره كرده‌اند. ايشان نظرشان در اين مورد چيست؟

آقاي ناطق بازيچه هيچ جناح و گروهي نمي‌شود. ايشان فرد مستقلي است. اين طور هم نيست كه داغ و تند و تيز در جناح و گروهي قرار گرفته باشد. اگر مي‌خواهيد آقاي ناطق را بشناسيد رفتار سياسي ايشان را در مجلس چهارم و پنجم مطالعه كنيد. هميشه رفتار اعتدالي داشته و دارند و مواضع و رفتار سياسي‌شان تغييري نمي‌كند.


 به هر حال آقاي ناطق در مدت اخير و بعد از دلخوري‌هايي كه بين ايشان و اصولگرايان به وجود آمد به اصلاح‌طلبان نزديك‌تر شدند. تفسير شما از اين نزديكي سياسي چيست؟
ايشان اصلاح‌طلبي است كه مي‌خواهد اصول را پياده كند و اصولگرايي است كه به انجام اصلاحات اعتقاد دارد. ايشان به بازي‌هاي سياسي روز اهميت نمي‌دهد و در انديشه‌هاي بزرگ ديگري است.
 صحبت‌هايي كه در مورد ائتلاف هاشمي، خاتمي و ناطق براي انتخابات مجلس دهم وجود دارد. آيا احتمال تشكيل چنين ائتلافي وجود دارد؟
احتمال هر چيزي وجود دارد. گرچه هيچ كدام هنوز در اين مورد صحبت قطعي نداشته‌اند.


 با اين تفاسير براي انتخابات مجلس همان‌طور كه خودشان هم گفته‌اند، نمي‌آيند؟
قبلا هم اين سوال را جواب دادم. ايشان بنا ندارد در هيچ انتخاباتي شركت كند. برادرم به دنبال تحميل خود به مردم نيست. اگرچه اين روزها مردم علاقه دارند ايشان بيايد اما تا آنجايي كه اطلاع دارم تصميم‌شان بر ورود نكردن به انتخابات است.

کد N571321