دبیرکل موتلفه اسلامی: ۱+۵ به هیچ تعهدی عمل نکرد/ جنگ هسته‌ای بین دمکرات‌ها و جمهوری‌خواهان زرگری است

تسنیم نوشت:

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اکثریت یافتن جمهوری‌خواهان در کنگره و مواضع منفی جمهوری‌خواهان گفت: حقوق هسته‌ای ملت ایران با بازی نمایشی دمکرات‌ها و جمهوری‌خواهان نباید ضایع شود.

محمدنبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران این حزب اظهار داشت: جنگ بین موضع دمکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در مورد مسایل هسته‌ای ایران زرگری و ساختگی است آن‌ها یک هدف را دنبال می‌کنند و می‌خواهند در توافق مذاکره هزینه‌های بیشتری به ملت ایران تحمیل کنند.

وی با اشاره به موضع اوباما که گفته بود تحریم‌ها ایران را به پای میز مذاکره کشانده است، افزود: این یک ادعای پوچ و بی‌معنا است. آنچه که ملت ما به آن رضایت داده است؛ اتمام حجت با استبداد جهانی و اثبات غیرقابل اعتماد بودن آمریکا است. تحریم‌ها هیچ گاه بر اراده ملت ایران در مقابله با ۱+۵ تعیین کننده نبوده است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اضافه کرد: ۶۰ درصد مردم آمریکا در انتخابات اخیر شرکت نکرده‌اند. از میان ۴۰ درصد شرکت‌کننده حزب حاکم اندکی بیش از ۵۰ درصد آراء را کسب کرده است. لذا یک حکومت اقلیت در آمریکا حاکم است و معلوم نیست از چه درجه‌ای از مقبولیت برخوردار باشد.

حبیبی تصریح کرد: جمهوری‌خواهان از واقعیت‌های منطقه و جهان به دور هستند و جایگاه ایران را در منطقه و جهان خوب ارزیابی نمی‌کنند. ایران، گرجستان و اوکراین نیست. بازی جمهوری‌خواهان در اوکراین نتایجی جز تهدید امنیت جهان، تجزیه یک کشور و ناامنی و کشتار بدنبال نداشته است. سیاست جمهوری‌خواهان چیزی جز کاهش قدرت آمریکا و تهدید امنیت جهانی دستاورد دیگری نداشته است.

وی با اشاره به شورش نقابداران در اروپا و آمریکا تصریح کرد: طی روزهای اخیر موج جدیدی از اعتراضات و شورش اجتماعی را در آمریکا و اروپا شاهد هستیم. این شورش ادامه جنبش اعتراض ضد نظام سرمایه داری است که در گذشته به شدت سرکوب شده است. تظاهرات چند هزار نفری در بروکسل مرکز اتحادیه اروپا، اعتراضات در انگلیس، آلمان و فرانسه، بلژیک و چهار شهر آمریکا تحرکاتی از این دست هستند.

دبیرکل موتلفه اسلامی همچنین با اشاره به نزدیک شدن پایان مهلت گفتگوهای هسته‌ای تصریح کرد: ملت ما آمریکا را مسئول مستقیم به نتیجه نرسیدن گفتگوهای هسته‌ای می‌داند - چراکه از ابتدای شکل‌گیری گفتگوها این آمریکا بوده است که مدام در رسیدن به نتایج اخلال می‌کرده است.

۱+۵ به هیچ یک از تعهدات خود حتی برداشتن تحریم پتروشیمی‌ها عمل نکرده است

حبیبی خاطرنشان کرد: بر اساس اعتراف سران ۱+۵ و نیز گزارش آژانس، ایران به همه تعهدات خود عمل کرده است اما متأسفانه ۱+۵ به هیچ یک از تعهدات خود حتی برداشتن تحریم پتروشیمی‌ها عمل نکرده است.

وی در ادامه تاکید کرد: دوباره سخن از تمدید مذاکره است. به نظر ما آنچه باید در مذاکرات مطرح شود، مطرح شده است و تمدید هم شده است لذا نیازی به تمدید نیست و ایران با قاطعیت می‌تواند عمل غرب به تعهدات خود درمذاکره را بخواهد.

دبیرکل موتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد تحولات سرزمینهای اشغالی به ویژه در قدس شریف گفت: صهیونیستها بازی خطرناکی را شروع کرده‌اند. آنها از ورود فلسطینی‌ها به مسجد‌الاقصی جلوگیری کرده‌اند.قدس شریف قبله اول مسلمانان جهان است و هتک حرمت این مکان مقدس بازی کردن با احساسات مسلمانان جهان بوده و نفرت بیشتر مسلمین جهان را برانگیخته است. رژیم اشغالگر قدس باید منتظر انتفاضه اسلامی قدس باشد و در این انتفاضه قطعاً اسلحه جای سنگ را می‌گیرد.

حبیبی با اشاره به عملیات شهادت‌طلبانه در قدس شریف اظهار داشت: فلسطینی‌ها خود را آماده نبرد سهمگین‌تر از نبرد ۳۳ روز و ۵۱ روزه غزه می‌کنند. اسرائیل باید منتظر شکست سخت‌تری باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد اشکالات مطرح در «طرح الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت» ابراز داشت: اشکالات متعددی در این طرح وارد است که باید نمایندگان به آن توجه کنند. 50 قانون دائمی کشور قرار است در «طرح الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت» اصلاح شود. به نظر می رسد اصلاح هر یک از آنها نیاز به دقت کارشناسی دارد. همچنین با اصل 75 قانون اساسی و مواد آئین‌نامه داخلی مجلس نیز سازگار نیست.

دبیرکل موتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با یادکرد از جرج جرداق نویسنده مسیحی اثر ارزشمند او به نام امام علی(ع) صدای عدالت انسانی گفت: جرج جرداق بارها مورد تقدیر علما و مراجع به دلیل آثار ارزشمند وی بویژه کتاب علی(ع) صدای عدالت انسانی قرار گرفته است. همچنین اثر ارزشمند او تحت عنوان «شگفتی‌های نهج‌البلاغه» شایسته تجلیل است. درگذشت این دانشمند مسیحی را تسلیت می‌گوئیم و آثار پرارزش او را ارج می‌نهیم.

حبیبی با بیان اینکه حضور عظیم مردم در مراسم عزاداری و توسل به اباعبدالله‌الحسین در محرم امسال شکوه و عظمت خاصی داشت با تقدیر از همه کسانی که در ایران و در کشورهای جهان در این مراسم حضور داشته‌اند، اقدامات تخریبی گروهک‌های تکفیری و برخی تحرکات در تبیین التقاطی فرهنگ عاشورا را محکوم کرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به حکم مقام معظم رهبری برای آقای سرافراز در خصوص اداره صدا و سیما اظهار داشت: آقای سرافراز از مدیران شناخته شده خانواده رسانه ملی و برادر دو شهید است. او آزمون خوبی در نبرد رسانه‌ای با غرب و به ویژه امپریالیسم خبری آمریکا داشته است و در این آزمون موفق بیرون آمده است.

وی افزود: ان‌شاءالله او از عهده مأموریت‌هایی که در حکم مقام معظم رهبری آمده است بر می‌آید.

حبیبی در پایان همچنین از زحمات آقای مهندس ضرغامی در دوره تصدی صدا و سیما تشکر و خدمات او را در عرصه فرهنگ کشور ماندگار توصیف کرد و برای ایشان در تداوم خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران آرزوی موفقیت نمود.

 

17503

کد N571028