تسلیت آیت‌الله سیستانی به خانواده‌های قربانیان حمله تروریستی در الاحساء عربستان

مرجع عالیقدر شیعیان عراق به خانواده‌های قربانیان حمله تروریستی صورت گرفته در هفته گذشته به عزاداران در حسینیه‌ای در شهر الاحساء در عربستان تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری عراق، افراد مسلح شب دوشنبه گذشته در حمله به حسینیه المصطفی در روستای الدالوه در استان الاحساء در هنگام مراسم عاشورا، هفت تن از شهروندان عربستانی را به شهادت رسانده و 12 تن دیگر را زخمی کردند.

آیت الله العظمی سید علی سیستانی، مرجع عالی قدر شیعیان در بیانیه‌ای خطاب به ساکنان الاحساء فرمود: خداوند اجر ما و شما را در عزاداری در مصیبت سرورمان و اماممان اباعبدالله حسین (ع) بیشتر کند و این تجاوز گناهکارانه گروهی از برادران ما را که در مراسم عزای نوه‌ی پیامبر (ع) در حسینیه المصطفی در روستای الدالوه هدف قرار داد و این حمله به کشته و زخمی شدن چندین تن انجامید و این اقدام قلب‌ها را به درد آورد و جان‌ها را اندوهگین ساخت؛ حال آن که همه ما از خداییم و به سوی او باز می گردیم.

مرجع عالیقدر شیعیان عنوان داشت: ما در این مصیبت بزرگ به شما تسلیت گفته و با شما همدردی می‌کنیم و از خداوند عالیقدر می‌خواهیم که این قربانیان را با شهدای کربلا محشور گرداند و به خانواده‌های آن‌ها نیز صبر و شکیبائی عنایت فرماید و مجروحان را نیز هر چه سریعتر بهبودی دهد و خداوند شنوا و اجابت کننده است.

پیشتر اهالی الاحساء روز جمعه جسد این شهدا را تشییع کرده و هیاتی گسترده از تشییع کنندگان در الدالوه به راه افتاد و آن‌ها این شعار را سر دادند: "اهل سنت و شیعه برادر هستند و ما این وطنمان را نمی‌فروشیم".

انتهای پیام

کد N570809