سنایی خبرداد:

رئیس سازمان انرژی اتمی سه شنبه به مسکو می رود/ جزئیات سفر صالحی

سیاست

سفیر کشورمان در مسکو اعلام کرد : علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی سه شنبه این هفته بیستم آبان ماه به منظور دیدار با سرگیی کرینکو مدیر عامل سازمان دولتی انرژی اتمی روسیه وارد مسکو خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی سنایی، سفیر کشورمان در مسکو در صفحه فیس بوک خود اعلام کرد: علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی سه شنبه این هفته بیستم آبان ماه به منظور دیدار با سرگیی کرینکو مدیر عامل سازمان دولتی انرژی اتمی روسیه وارد مسکو خواهد شد.

وی افزود: در این سفر یک روزه اسنادی نیز در زمینه گسترش همکاری های ایران و روسیه در زمینه انرژی هسته ای صلح آمیز به امضاء خواهد رسید.

سنایی بیان کرد: ایران و روسیه تجربه ساخت نیروگاه هزار مگاواتی بوشهر را دارند که علیرغم تاخیری که در ساخت آن شد هم اکنون با ظرفیت کامل به شبکه برق کشور وصل است و بخشی از نیازهای ایران را برطرف می نماید.

سفیر کشورمان تصریح کرد: ایران و روسیه بنا دارند همکار یهای خود را در عرصه هسته ای و همچنین نیروگاه های حرارتی افزایش دهند.در بخش دوم نیز اخیرا مذاکراتی میان وزرای نیرو و انرژی ایران و روسیه صورت گرفته است.همکاری های ایران وروسیه در زمینه انرژی هسته ای صلح آمیز و در چارچوب قوانین بین المللی صورت می پذیرد.