مذاکرات ایران برای همه مهم است/ امیدواریم اختلاف ها پایان یابد

مذاکرات هسته ای ایران, گروه پنج بعلاوه یک, جان کری

جان کری در نشست خبری اپک، با وجود اذعان به برخی اختلاف ها با روسیه در خصوص موضوعات دیگر، بر نقش سازنده روسیه در مذاکرات هسته ای ایران تاکید کرد. «امیدواریم در چند هفته آینده به توافق برسیم، اما اکنون نمی توانم چیزی پیش بینی کنم.»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، وزیر امور خارجه آمریکا، در نشست خبری در حاشیه اجلاس اَپِک در پکن، به پرسش خبرنگاران درباره موضوع های مختلف از جمله دیدار با لاوروف و مذاکرات هسته ای با ایران، پاسخ داد.

جان کری گفت: دیدار با لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، دیدار بسیار پُرباری بود و درباره بحران های گوناگونی گفتگو کردیم. مشخص است که آمریکا و روسیه، درباره برخی موضوعات و سیاست ها با یکدیگر اختلاف نظر دارند که بی تردید درباره آنها مذاکره کردیم.

وی افزود: درباره ایران، روسیه عضو سازنده، متعهد و جدی در مسیر یافتن راه حل بوده است و این موضوع، نباید در دیگر اختلاف های ما (با روسیه) تاثیر بگیرد. این مذاکرات، بر همه تاثیر فراوانی دارد و اهمیت راهبردی آن، فقط محدود به آمریکا و 1+5 نیست؛ بلکه شامل همه کشورهاست.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت: پیشنهادهای متعددی مطرح کرده اند که در پیشبرد فرآیند موثر بوده است. امیدواریم در چند هفته آینده بتوانیم اختلاف های واقعی را که همچنان وجود دارد، از میان برداریم و به توافق برسیم. اما من اکنون نمی توانم چیزی پیش بینی کنم.
کد N569436