دامادی در گفت و گو با ایلنا:

اقلیت مجلس صرفا به خاطر مسایل سیاسی رای نمی‌دهند

مجلس

این حق دولت است تا وزیر پیشنهادی را منطبق با سیاست‌های خود معرفی کند زیرا قرار هم بر همین است و مجلس تنها نقش نظارتی دارد هرچند که گروه اقلیت مجلس صرفا به خاطر مسایل سیاسی رای نمی‌دهند و مسایل دیگری چون توانمندی‌های وزیر پیشنهادی را در نظر نمی‌گیرند.

عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: این حق دولت است تا وزیر پیشنهادی را منطبق با سیاست‌های خود معرفی کند زیرا قرار هم بر همین است و مجلس تنها نقش نظارتی دارد هرچند که گروه اقلیت مجلس صرفا به خاطر مسایل سیاسی رای نمی‌دهند و مسایل دیگری چون توانمندی‌های وزیر پیشنهادی را در نظر نمی‌گیرند.

محمد دامادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی ایلنا و در پاسخ به این سوال که چیزی که متصور است نشان می‌دهد اقلیت تندرو قدرت را در مجلس به دست گرفته‌اند و با عدم اعتماد به آخرین وزیر پیشنهادی رییس جمهور روابط از پیش سرد‌تر شده گفت: اینکه اقلیت مجلس قدرت را در دست گرفته‌اند امری محال است مگر اینکه افکار خودشان را غالب کنند که این نیز امکان ندارد

نماینده ساری ادامه داد: در بعضی از مسایل اختلافاتی وجود دارد یا اینکه در مساله‌ای رای‌ها یکسان  می‌شود و بر سر‌‌ همان مسایل به صورت نانوشته توافقاتی انجام می‌دهند اما در ‌‌نهایت این جمله"هرکسی از ظن خود شد یار من" صدق می‌کند و هر نماینده‌ای به دلیل خاص خودش به آقای نیلی رای نداد یا برخی مانند من رای موافق دادند. گروه اقلیت مجلس صرفا به خاطر مسایل سیاسی رای نمی‌دهند و مسایل دیگری چون توانمندی‌های وزیر پیشنهادی را در نظر نمی‌گیرند.

وی افزود: استنباط من از عدم رای اعتماد سردی بین دولت و مجلس نیست. همیشه اینگونه اختلاف سلیقه‌ها وجود داشت چه آن زمان که دولت و مجلس هردو اصولگرا و چه زمانی که هردو اصلاح طلب بودند و در عین حال که رابطه خوبی داشتند این اختلافات البته به صورت خفیف‌تر وجود داشت. اما امیدواریم تا هرچه زود‌تر تکلیف این وزارتخانه مهم معلوم شود و مجلس و دولت بر سر گزینه‌ها به توافق برسند.

دامادی خاطرنشان کرد: هرچند باید این را قبول کنیم که معرفی حق دولت است و باید وزرای خود را با شاخص‌ها و توانمندی‌هایی که مدنظر دارد معرفی کند تا سیاست‌های دولت را پیش ببرد و قرار است مجلس تنها نظارت کند البته که جوان‌ها همیشه مظلوم بودند و هنوز هم مظلوم هستند.

کد N566837