پناهیان در مراسم 13 آبان؛

عاشورای امسال استکبارستیزتر و 13 آبان نیز عاشورایی تر شده است

سیاست داخلی,پناهیان

عاشورا و 13 آبان ما از هر سالی علنی‌تر شده است و همه جوانان درت منطقه فهمید‌ه‌اند که باید دفاع و مقاومت کرد. مومنان منطقه و جهان همه در برابر استکبار و راس آنها امریکا ایستاده‌اندو هیچ گاه استکبار همانند عاشورا فراموش نخواهند کرد.

پناهیان در سخنرانی مراسم 13 آبان گفت: این انقلاب با عاشورای حسینی ضربه نهایی به استکبار جهانی زد و این انقلاب با اباعبدالله شکل گرفته و به نتیجه رسیده است.
به گزارش خبرنگار ایلنا، وی ادامه داد: بعد از این همه سال‌ها کسانی بودند که می‌گفتند 13 آبان را باید به خاطر عاشورای امسال فراموش کنیم اما من به آنها می‌گوییم عاشورای امسال ما از هر سالی استکبارستیزتر و 13 آبان ما عاشورایی تر شده است.
پناهیان اضافه کرد: ما امسال باید بگوییم مرگ بر امریکا و مرگ بر استکبار زیرا او می‌خواهد به همان شیوه یزید زمان سر مومنان منطقه را ببرد و مقاومت آنها را بشکند.
وی بیان کرد: ما امسال مشاهده می‌کنیم که چگونه همه مردم منطقه از هر دین و اقوامی جلوی تروریست ها ایستاده اند می بینیم که سنی‌ها برای دفاع از حرم ائمه امروز مسلح شده‌اند.
این استاد حوزه و دانشگاه ابراز کرد: عاشورا و 13 آبان ما از هر سالی علنی‌تر شده است و همه جوانان درت منطقه فهمید‌ه‌اند که باید دفاع و مقاومت کرد. مومنان منطقه و جهان همه در برابر استکبار و راس آنها امریکا ایستاده‌اندو هیچ گاه استکبار همانند عاشورا فراموش نخواهند کرد.
وی با اشاره به واقعه عاشورا گفت: من به دولتمردانمان عرض می‌کنم اباعبدالله در گفت و گو با عمر سعد از موضع قدرت صحبت کرد و به او گفت من می‌خواهم تو را نجات دهم هر چند که عمر بن سعد 30 هزار لشگر داشت و ابی عبدالله بیش از چند لشگر نداشت از جمله علی اصغر.
پناهیان ابراز کرد: امروز اسکتبار در حال اضمحلال است و دولتمردان ما باید از موضع قدرت با آنها صحبت کند نه از موضع ضعف و وظیفه عاشورایی‌شان را در مقابل استکبار هیچ گاه فراموش نکنند.
وی با اشاره به مذاکرات هسته ای گفت: دولتمردان و نمایندگان ملت ایران نباید به امریکایی‌ها دست بدهند زیرا آنها نمایندگان تروریسم هستند. امروز ما بیش از هر زمان دیگری باید از زمان دیگری از موضع قدرت با آنها صحبت کنیم.
وی گفت: آمریکایی فکر می‌کنند از این گفتگو می‌توانند برای خودشان آبرویی دست و پا کنند اما مظلومان منطقه و جهان بدانند این مذاکرات به معنی آخرین اتمام حجت ابوالفضلیان و مریدان عاشوراست.
وی افزود: ایران اسلامی تا انتقام خون تمام مظلومان منطقه را نگیرد از پای نخواهد ایستاد. سخن من امروز با همه مردمان منطقه است که فرزندان خود را از دست داده‌اند. من به آنها می‌گویم همانطور که ایران اسلامی حسین را فراموش نخواهد کرد به هیچ وجه آنها را فراموش نخواهد کرد و به دنبال انتقام خون همه مظلومان منطقه نیز هست.
وی خاطرنشان کرد:مذاکرات ما با دولت‌های استکباری بیشتر در جهت رسوایی آنهاست. ما همیشه در کنار مظلومان خواهیم ماند.
پناهیان در ادامه صحبت‌های خود خطاب به دولتمردان گفت: شما نباید ابوالفضل و راه او را فراموش کنید و بدانید همه مردم کشور ما از هر قوم و قبیله‌ای مراد آن هستند.
وی افزود: آنها باید بدانند این ملت آنچنان در طی این سی سال عمل کرده که اسرائیل مجبور شده است خودش را در فضایی محبوس کند. ما باید ابوالفضلی عمل کنیم و آنها را نابود کنیم و دولتمردان ما با غیرت و عزت نباید راه امام حسین و ابوالفضل را فراموش کنند.
این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: امروز کسانی هستند که می‌گویند قیام امام حسین غیرعقلانی و احساساتی بود من از اینجا اعلام می‌کنم این موضوعات یاوه‌گویی‌هایی بیش نیست. ما باید بدانیم رفتار امام حسین 1400 سال پیش عاقلانه بود و ایشان در جواب به دخترشان این موضوع را اینگونه بیان کردند که اگر دشمن می‌گذاشت ما آواره نمی‌شدیم آنها راهی به جز شهادت و مقابله و آوارگی برای ما نگذاشتند.
وی با اشاره به صحبت های سیدحسن نصرالله افزود: ایشان به بهترین نحو امروز نیز این ماجرا را بیان می‌کنند و می‌گویند ما در سوریه و در خانه‌هایشان با دشمن می‌جنگیم و منتظر نمی‌شویم تا سر ما را در رختخواب ببرند. ما امروز باید بدانیم در عاشورا عشق و عقل آمیخته بود و ملت ما به هیچ وجه این توهین‌ها را تحمل نخواهد کرد.
پناهیان ابراز کرد: عقل امروز به ما می‌گوید که با تمام توان خودمان در مقابل منافع استکبار بایستیم.
پناهیان گفت: ما خونخواه حسین هستیم و تا زمانی که انتقام خون همه مظلومان منطقه را نگیریم از پای نخواهیم ایستاد اسرائیل باید قدرت ما را ببیند.
وی اضافه کرد: امروز من از اینجا اعلام می‌کنم کسی که اینگونه عقل ندارد حق ندارد در فضای سیاسی کشور تنفس کند زیرا امروز این عقل به ما می‌گوید هیهات من ظله و می‌گوید حتی اگر منافع دنیایی خودمان را می‌خواهیم باید مقابل استکبار بایستیم و از جان و منافع خودمان کوتاه نیاییم.
وی در پایان گفت: ما حتی اگر منافع بلند مدت خودمان را می‌خواهیم باید با تمام توان و مقاومت در مقابل استکبار بایستیم و کوتاه نیاییم. من از اینجا اعلام می‌کنم ما پای تمام آرمان‌های حسین با تمام قدرت ایستاده‌ایم.

کد N563736