آیت‌الله سیدمحمد موسوی بجنوردی در حسینیه دارالزهراء (س):

امام حسین (ع) می‌خواست حکومت حقه اسلامی را تشکیل دهد

آیت‌الله سیدمحمد موسوی بجنوردی

اگر جامعه‌ای اصلاح شود و رونق بگیرد با یک روحانی مثل امام (ره) این تحول اتفاق می‌افتد و اگر هم فاسد شود، یک روحانی فاسد است که جامعه را خراب می‌کند.

عضو ارشد مجمع روحانیون مبارز با با بیان اینکه گاهی گفته می‌شود امام حسین (ع) برای شهادت آمده بود، گفت: ایشان می‌خواست حکومت حقه اسلامی را تشکیل دهد.

به گزارش ایلنا؛ آیت‌الله سیدمحمد موسوی بجنوردی در مراسم عزاداری امام حسین (ع) در حسینیه دارالزهراء (س) گفت: امام خمینی زمانی که ولایت فقیه و حکومت اسلامی را در نجف تدریس می‌کردند، گفتند که امام حسین (ع) برای شهادت نیامده بود، بلکه برای تشکیل حکومت اسلامی آمده بود و در واقع حضرت می‌خواست حکومت حقه اسلامی را تشکیل دهد.

موسوی بجنورردی گفت: اگر جامعه‌ای اصلاح شود و رونق بگیرد با یک روحانی مثل امام (ره) این تحول اتفاق می‌افتد و اگر هم فاسد شود، یک روحانی فاسد است که جامعه را خراب می‌کند.

وی ادامه داد: خطبه‌های سیدالشهداء در روز عاشورا بسیار آموزنده و تکان دهنده است، اما من متاسفم که این خطبه‌ها را در مجالس روضه نمی‌خوانند.

آیت‌الله سیدمحمد موسوی بجنوردی اضافه کرد: یک ساعت و نیم بعد از شهادت امام حسین (ع) عمربن سعد نماز جماعت خواند و در آن نماز گفت «اللهم صل الله محمد و آل محمد» در حالیکه آن روز آل محمد منحصر در امام حسین (ع) بود. همین عمربن سعد خبیث در زمان شهادت امام حسین (ع) گریه می‌کرد، اما امان از حب دنیا و حب مقام که انسان حاضر است برای این‌که دو سه روزی مقامی داشته باشد اینقدر ذلت را تحمل کند.

کد N562486