لیبی: هواپیمای قطری برای تروریست‌ها سلاح می‌برد

ليبي

ارتش لیبی با متهم کردن قطر به تسلیح افراط‌گرایان در این کشور، از رصد یک فروند هواپیمای باری قطر خبر داد که برای شبه‌نظامیان مصراته در غرب لیبی تجهیزات جنگی حمل کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، همچنین صدها هوادار اخوان‌المسلمین در چند شهر لیبی انحلال مجلس نمایندگان را خواستار شدند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از روزنامه الشرق الاوسط، مجلس جدید لیبی در پی تهدید گروه شبه نظامی، طرابلس پایتخت این کشور را ترک و در هتلی در شهری دورافتاده و مرزی سکنی گزیده است.


لیبی هم‌اکنون 2 دولت و 2 پارلمان دارد و پارلمان و دولت قبلی، نخست‌وزیر منصوب پارلمان جدید را به رسمیت نمی شناسد و قدرت را به این دو نهاد تحویل نمی‌دهد.

به نوشته این روزنامه، شیخ صادق الغریانی، مفتی لیبی با انتقاد از مجلس نمایندگان و دولت انتقالی به مردم این کشور گفت که نبرد در لیبی سیاسی نیست و جنگ حق و باطل است. وی به این شکل شهروندان لیبیایی را به مسلمانان و کفار تقسیم کرده است.


ارتش لیبی اخیرا توانسته است کنترل چندین منطقه مرکزی شهر بنغازی را به دست بگیرد. درگیری های نیروهای ارتش با افراد مسلح گروه انصارالشریعه و مجلس شورای انقلابیون بنغازی همچنان ادامه دارد.کد N562180