فرمانده کل سپاه در بازدید از مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس:

معارف دفاع مقدس باید به‌عنوان مهم‌ترین تجربیات جنگ به نسل جدید منتقل شود

سیاست داخلی,سردار جعفری

آنچه اکنون بیشتر از همه برای جامعه لازم است، حالت‌ها، روش‌ها و منش‌هایی است که جنگ و جبهه را به شکل خاصی اداره و مدیریت کرد لذا بایستی این روش مدیریتی، رهبری و فرماندهی و همچنین نقش مبانی دینی و اعتقادی، معنوی و ایمانی مورد واکاوی قرار گیرد تا تجربیات جنگ به‌صورت عملی به نسل جدید منتقل شود.

سردار سرلشکر "محمدعلی جعفری" فرمانده کل سپاه در بازدید از مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با اشاره به ارتباط مستقیم بین انقلاب اسلامی و جنگ تحمیل‌شده به جمهوری اسلامی ایران، درباره ارتباط سپاه با دفاع مقدس اظهار داشت: همه اعتبار و شخصیت سپاه پاسداران با دفاع مقدس گره خورده است و از سوی دیگر جنگ تحمیلی علیه جمهوری اسلامی ایران نیز مقطع سرنوشت‌سازی در تاریخ کشورمان محسوب می‌شود.

به گزارش ایلنا سردار جعفری بر وظایف سپاه پاسداران در خصوص پاسداری از انقلاب اسلامی در هر مرحله آن تأکید کرد و افزود: حفظ انقلاب اسلامی بر اساس مبانی دینی و اعتقادی و التزام به ولایت فقیه مهم‌ترین معیار تشخیص سره از ناسره در نیروهای انقلاب است، بر این اساس "رهبری" معیار حق‌بودن راهی است که طی می‌کنیم، به عبارت دیگر ولی‌فقیه است که انقلاب و اصول آن را تعریف می‌کند.

سرلشکر جعفری، واژه دفاع مقدس را برگرفته از مبانی دینی و اعتقادی اسلامی خواند و بیان داشت: اینکه چرا جنگ ما دفاع مقدس نام گرفته به این دلیل است که نوع دفاع ما در جنگ تحمیلی به معارف دینی اسلام متصل بود.

وی با اشاره به کم‌ و کاست‌های موجود در گروه‌های مطالعاتی مرکز اسناد و تحقیقات، خواهان توجه بیشتر به موضوع معارف دفاع مقدس شد و افزود: معارف دفاع مقدس باید به‌عنوان مهم‌ترین تجربیات جنگ به نسل جدید و آینده منتقل شود.

فرمانده کل سپاه، معارف جنگ را در سطح مدیریت جنگ و جبهه‌ها مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: آنچه اکنون بیشتر از همه برای جامعه لازم است، حالت‌ها، روش‌ها و منش‌هایی است که جنگ و جبهه را به شکل خاصی اداره و مدیریت کرد لذا بایستی این روش مدیریتی، رهبری و فرماندهی و همچنین نقش مبانی دینی و اعتقادی، معنوی و ایمانی مورد واکاوی قرار گیرد تا تجربیات جنگ به‌صورت عملی به نسل جدید منتقل شود.

در این بازدید رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس نیز با ارائه گزارشی از وضعیت موجود مرکز، گروه‌های مطالعاتی و حیطه کاری آن‌ها و همچنین اقدامات انجام‌شده و اقدامات آتی مرکز، مطالبی را بیان کرد.

کد N561379