دلیل حضور رسایی در دادگاه مهدی هاشمی:

برای رساندن نامه‌ 110 نماینده مجلس به قاضی پرونده آمده ام

سیاست داخلی,حمید رسایی

مناظره چیز خوبی است و من اعلام آمادگی می‌کنم اما نه با وکلا، بلکه با خود مهدی هاشمی. وکلا بابت هر قدمی حق‌الوکاله می‌گیرند بنابراین طبیعی است که بازارگرمی کنند.

حمید رسایی نماینده مردم تهران که در جلسه دادگاه مهدی هاشمی حضور یافته بود و البته وکیل مهدی هاشمی حضور وی را بی ربط به پرونده موکلش دانسته بود، پس از خروج از دادگاه انقلاب اعلام کرد که برای رساندن نامه‌ 110 نماینده مجلس به قاضی پرونده مهدی هاشمی به دادگاه انقلاب آمده است.

به گزارش ایلنا حجت‌الاسلام در جمع خبرنگاران درباره علت حضورش در دادگاه انقلاب گفت: نامه‌ای که 110 نفر از نمایندگان آن را امضاء کرده بودند به قاضی محترم پرونده تحویل دادم.

وی ادامه داد: طبیعتاً ما مسیر این پرونده و فشارهایی که صورت می‌گیرد را رصد می‌کنیم.

رسایی با بیان اینکه دادستان وقت کل کشور چندین بار بر وجود فشارهایی در رابطه با این پرونده خبر داده است، افزود: ما مطمئن هستیم قوه قضاییه به جد کار خود را انجام می‌دهد، ولی بالاخره گاهی قرائنی دیده می‌شود که برخی دستگاه‌ها تحت تأثیر این فشارها قرار می‌گیرند.

نماینده مردم تهران افزود: برای انجام وظیفه نظارتی مجلس کمیته‌ای تشکیل شده که وظیفه مراقبت و رصد کردن اقدامات دستگاه‌ها در رابطه با این پرونده را به عهده دارد.

رسایی در پاسخ به سؤالی درباره درخواست وکلای مهدی هاشمی برای مناظره با نمایندگان مجلس گفت: مناظره چیز خوبی است و من اعلام آمادگی می‌کنم اما نه با وکلا بلکه با خود مهدی هاشمی. وکلا بابت هر قدمی حق‌الوکاله می‌گیرند بنابراین طبیعی است که بازارگرمی کنند.

وی گفت: پرونده‌ای که وثیقه 10 میلیاردی دارد طبیعتاً حق‌الوکاله بیشتری به بار می‌آورد؛ لذا ما نمی‌خواهیم برای حق‌الوکاله ایشان بهانه جدیدی درست کنیم.

رسایی با انتقاد از شیوه حضور مهدی هاشمی در دادگاه انقلاب گفت: هیچ مجرم عادی‌ای با ماشین به صورت ویژه وارد دادگاه نمی‌شود.

کد N561316