سلطانی‌صبور: اجماع اصولگرایان بستگی به عبرت آنها از گذشته دارد

اصولگرايان

یک نماینده‌ی اصولگرای مجلس ابراز عقیده کرد: اجماع اصولگرایان بستگی دارد به این که چقدر از گذشته عبرت گرفته باشند.

یک نماینده‌ی اصولگرای مجلس ابراز عقیده کرد: اجماع اصولگرایان بستگی دارد به این که چقدر از گذشته عبرت گرفته باشند.

عطاء الله سلطانی صبور در گفت‌و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره‌ی میزان حرف‌شنوی از ریش سفیدان در هر طیف و جریان سیاسی تاکید کرد: در هر جریان سیاسی قطعا افرادی که نقش محوری دارند باید نقش خودشان را ایفا کنند و در جناح اصولگرایان نیز اینگونه است.

وی افزود: فردی که نقش محوری، ریش سفیدی یا شیخوخیت دارد باید این نقش را ایفا کند گرچه این مساله برای کل جریانات سیاسی کشور مفید است و باعث تحرک رقیب می‌شود و رقبای سیاسی هم تلاش خواهند کرد.

این نماینده اصولگرای مجلس خاطر نشان کرد: در واقع اگر تلاش‌ها هدفمند و با محوریت منافع ملی باشد قطعا به منافع ملی کشور کمک خواهد کرد.

نماینده مردم زرن در مجلس تصریح کرد: این موضوع در مورد اصولگرایان هم مصداق پیدا می‌کند، اصولگرایان نیز بیش‌ از هر زمانی نیازمند وحدت نظر هستند ضمن این که باید موقعیت انتقالی خودشان را نسبت به دولت و مجلس حفظ کرده و برای پیشبرد اهداف نظام و دولت کمک کنند.

سلطانی‌ صبور درباره‌ی این که چقدر احتمال به اجماع رسیدن برای جناح اصولگرایان وجود دارد، گفت: به اجماع رسیدن این طیف بستگی دارد به این که تا چه اندازه از گذشته عبرت گرفته باشند اگر واقع‌بین بوده و عبرت گرفته باشند، تشتتی که وجود داشت و ضربه‌ای که اصولگرایان خوردند و به تبع آن کشور خورد باید از آن درس گرفته و برای رسیدن به منافع کشور متحد باشند.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تاکید کرد: قطعا هر نوع پیشرفتی در کشور در گرو اتحاد نیروهای ارزشی کشور است.

وی به جریانات اصلاح‌طلب و اصولگرا پیشنهاد کرد که صف نیروهای ارزشی را از غیر ارزشی جدا کنند مخصوصا جناح چپ که متهم به عدم رعایت این مرزبندی است.

سلطانی صبور تصریح کرد: در واقع نیروهایی که وفادار به نظام هستند و از ارزش‌ها، اصول انقلاب و قانون اساسی پاسداری می‌کنند باید از غیر اینها جدا شوند.

این نماینده اصولگرای مجلس با اشاره به فعالیت‌های اصلاح‌طلبان نیز اظهار کرد: اصلاح‌طلبان باید اعلام موضع کنند در این صورت رقابت این دو جناح( اصلاح‌طلبان و اصولگرایان) به نفع کشور خواهد بود.

انتهای پیام

کد N561145