علم الهدی: در اصفهان ده ها منافق تجمع کردند و یکی شان خود را شکل زن کرده بود

مهر نوشت:

امام جمعه مشهد گفت: قوه قضاییه باید علاوه بر عوامل اسیدپاشی کسانی را که این قضیه را به امر به معروف و نهی از منکر نسبت دادند را تحت تعقیب قرار دهد.
امام جمعه مشهد ظهر امروز در خطبه های سیاسی عبادی نماز جمعه در بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) گفت: محرم امسال با همه سال ها تفاوت دارد زیرا در مقدمه آن داغ جانگداز یک اسوه عظیم تقوا و یک الگو برای انقلاب بر دل ما نشست و ما ایشان را از دست دادیم.
امام جمعه مشهد با اشاره به جریان آمنه بهرامی گفت: در سال 83 به خاطر وجود یک سری مسائل در تهران آمنه بهرامی قربانی اسیدپاشی شد و وقتی می خواستند تا فرد مجرم را قصاص کنند عده ای تجمع راه انداختند و او را مجبور کردند تا رضایت بدهد، اگر آن روز فرد مجرم قصاص می شد این اتفاق دیگر رخ نمی داد.

خطیب جمعه مشهد گفت: سومین چیزی که قوه قضاییه باید پیگیری کند این است که کسانی که ژست آکادمیک گرفتند و با مصاحبه های خود موضوع اسیدپاشی را به امر به معروف نسبت دادند را تحت تعقیب قرار دهد.

او برای این عده دو گناه برشمرد و گفت: اولین گناه آنان این بود که به این فریضه الهی تهمت زدند و جنایت دومشان، این بود که به آن چهار زنی که در اصفهان مورد اسیدپاشی قرار گرفته بودند تهمت بی حجابی زدند در حالی که بعضی از آنها خانم های محجبه بودند.

خطیب جمعه مشهد ادامه داد: تا آن لحظه ای که عاملان اصلی شناسایی شوند و معلوم شود جریان استکباری و جاسوس هستند، قوه قضاییه این دو دسته دیگر را که در دسترس بوده و هنوز روزنامه های آنان چاپ می شود، تحت تعقیب قرار دهد.

امام جمعه مشهد گفت: در این کشور می توان هر طرز تفکر و آزادی بیان را آزاد گذاشت اما هرگز نمی توان توطئه را رها کرده و آزاد بگذاریم.

آیت الله علم الهدی گفت: در بین عده ای که در اصفهان مقابل دادگستری تجمع کردند ده ها نفر منافق وجود داشت و حتی یک نفر خود را به شکل زن درآورده بود و بقیه را برای تجمع تحریک می کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: چطور قوه قضاییه آن عده را مجرم شمرده و دستگیر می کند اما این روزنامه ها و آن دسته دیگر آزاد هستند، مردم شما باید این جریان سیاسی و این روزنامه ها را بشناسید زیرا همین عده دو روز دیگر جلوی شما را خواهند گرفت و برای نامزد انتخاباتی شان از شما رای می خواهند.

 

45231

 

کد N560887