محمود عباس: بستن مسجدالاقصی به منزله اعلان جنگ علیه فلسطینی‌هاست

بيت‌المقدس,فلسطين,اسراييل

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بسته شدن درب‌های مسجدالاقصی به روی نمازگزاران از سوی رژیم صهیونیستی را اعلام جنگ علیه مردم فلسطین دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که قدس و مقدسات اسلامی و مسیحی خطوط قرمزی هستند که به هیچ وجه قابل چشم پوشی نیستند.

از سوی دیگر، نبیل ابوردینه سخنگوی تشکیلات خودگردان اظهار کرد: ما اسرائیل را مسئول گسترش خشونت‌ها در قدس اشغالی می‌دانیم چرا که این رژیم با بستن درب‌های مسجدالاقصی تجاوزات خود را به اوج رسانده است.

وی افزود: این اقدام اسرائیل به منزله اعلام جنگ علیه مردم فلسطین است و در نهایت به بی‌ثباتی ناامنی و ایجاد فضای خطرناک در منطقه منجر خواهد شد.

نبیل ابوردینه تصریح کرد: دولت فلسطین به منظور متوقف ساختن تجاوزهای پی در پی اسرائیل و مجازات این رژیم تمام اقدامات قانونی را اتخاذ خواهد کرد.

سخنگوی رسمی ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین از جامعه بین‌الملل خواست تا به منظور متوقف ساختن تجاوزها و پیشروی‌های خطرناک اسرائیل که به منزله اعلام جنگ علیه مردم فلسطین و مقدمات مسلمانان است هر چه سریعتر اقدامات فوری را اتخاذ کند.

عکرمة صبری، مفتی قدس و رئیس هیات عالی اسلامی اعلام کرد: این تصمیم اسرائیل بسیار احمقانه، عجولانه و غیرقابل قبول و نمایانگر کینه توزی آشکار و نیت پلید اسرائیل در حق مردم فلسطین است چرا که نه اسرائیل و نه هیچ کس دیگری حق ندارد درب‌های مسجدالاقصی را به روی مسلمانان ببندند.

صبری در ادامه افزود: مسجدالاقصی تنها برای مسلمانان است و هیچ کس حق ورود به آن را ندارد و نمی‌شود از آن چشم پوشی کرد.

انتهای پیام

کد N560207